У Львові жінка через суд уперше домоглася повернення дитини, яку раніше залишила у “вікні життя”
У Львові жінка вперше повернула через суд сина, якого раніше залишила у “вікні життя”, розташованому в місцевому перинатальному центрі.
Про це розповіли у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі.
Дитину залишили у “вікні життя” 1 травня 2024 року. Спрацювала сигналізація, і медичний персонал виявив немовля, провів необхідний медичний огляд і розпочав процедуру оформлення документів. Через певний час до установи звернулася жінка, яка стверджувала, що є матірʼю хлопчика, і просила повернути йому сина. Однак медики пояснили, що зробити це можливо лише після відповідного рішення суду.
Директорка перинатального центру Марія Малачинська пояснила, що цей випадок став першим у їхній практиці за п’ять років існування “вікна життя”. Вона також наголосила на важливості сімейного середовища для кожної дитини. Хлопчик залишався в центрі протягом семи місяців, доки тривало розв’язання юридичних питань.
У матеріалах суду зазначається, що жінка народила сина 2 квітня 2024 року в Харкові. Через кілька тижнів вона переїхала до Львова. В умовах нестабільної ситуації в країні жінка почала сумніватись у своїх можливостях забезпечити дитину. Під час консультації з фахівцем їй діагностували післяпологову депресію. У стані емоційного виснаження вона ухвалила рішення залишити сина у “вікні життя”.
Згодом, хвилюючись про добробут та здоров’я хлопчика, вона зрозуміла свою помилку і вирішила повернути дитину. Цей процес виявився складним: судові засідання та оформлення документів тривали сім місяців. У підсумку суд задовольнив позов жінки щодо визнання її батьківства.
Цей випадок став унікальним не лише для перинатального центру, а й для практики використання “вікон життя” загалом.
Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, набули більш як 13 тисяч дітей.