У Львові невідомі пошкодили табличку з назвою вулиці імені Ірини Фаріон
У Львові поліція шукає причетних до пошкодження таблички з назвою вулиці імені Ірини Фаріон.
Про це розповіли в Нацполіції.

Вулицю поблизу Львівської політехніки, де викладала мовознавиця, перейменували на честь Фаріон наприкінці минулого року. Вулиця тягнеться від будівлі політехніки до парку імені Івана Франка, а за перейменування клопотали колеги колишньої парламентарки по фракції “Свобода” в міськраді.
Поліціянти помітили пошкодження таблички з назвою 9 лютого, коли моніторили соцмережі. Невідомі замалювали ім’я Фаріон фарбою.
Слідчі ще не надали правової кваліфікації події. У місцевих медіа розповсюджують запис, на якому нібито зафіксовано момент замальовування. У відео видно двох людей у чорному, які фіксують свої дії на мобільний телефон.

Ірина Фаріон – громадська діячка, мовознавиця та колишня парламентарка, відома низкою суперечливих висловлювань, через які ставала об’єктом критики громадськості. Наприкінці минулого року вона тимчасово втратила посаду у Львівській політехніці, після того як назвала українських військових, які не розмовляють українською, “москворотими”.
Поновитись у Львівській політехніці Фаріон змогла через суд.
Влітку 2024 року мовознавицю вбили у дворі власного будинку у Львові. За підозрою в цьому затримали юнака В’ячеслава Зінченка, якого нині судять. Батьки підозрюваного кажуть, що доказів його провини в слідства немає.
Слідчі розглядали кілька версій убивства Фаріон, серед яких пов’язані з Росією.
Нагадаємо, що донька Фаріон каже, що мовознавицю намагалися вбити у дворі будинку за кілька днів до смерті.