У Львові мешканці будинку встановили зовнішній ліфт для сусіда з інвалідністю
У Львові мешканці триповерхового будинку в Галицькому районі встановили зовнішній ліфт для зручності сусіда, який має інвалідність.
Про це розповідають на сторінці місцевої спільноти “Так люблю той Львів, що бракує слів”.

Точну адресу будинку не вказують, так само як і деталі встановлення ліфта, наприклад його вартість.
Фотографії дому розійшлись у соцмережах, і лише на сторінці “Так люблю той Львів, що бракує слів” допис має понад 2,4 тисячі вподобань та понад пів сотні поширень. У коментарях користувачі переважно підтримують ідею та діляться власними історіями про доступність міських середовищ.
“Моя мама живе в такому старому будинку. Три роки не виходить, бо коліна не дозволяють спуститися і піднятися, третій поверх. Можливо, не дуже гарно (з естетичного погляду. – Ред.), але ж життя людини важливіше. Тому підтримую це”, – написала користувачка Олена Дуброва.
У Львові з 2018 року діє програма, що дозволяє робити під’їзди будинків доступнішими для маломобільних людей. Ініціативу призупиняли у 2022 році, але вже за рік відновили. Вартість встановлення коливається від 400 тисяч до мільйона гривень, залежно від складності проєкту.
Заяву на встановлення можна лишити в ЦНАПі або в районній адміністрації, а заявник має документально підтвердити групу інвалідності та бути зареєстрованим у будинку.
Нагадаємо, що торік у Львові між мешканцями однієї з багатоповерхівок спалахнув конфлікт через встановлення пандуса для сусіда-ветерана Сергія Власова.
Чоловік унаслідок поранення на фронті втратив обидві ноги й попри те, що пояснював сусідам, як складно йому пересуватись, зіткнувся з погрозами. У міській раді, реагуючи на випадок, порадили критикам сісти на крісло колісне та спробувати, як це.
Ще шість років тому, щоб встановити пандус біля будинку в Україні, треба було мати чимало документів, наприклад про право власності чи користування земельною ділянкою. Також треба було домовлятись із сусідами, що вдавалося не завжди. Детальніше про старий механізм можна прочитати за посиланням.
ZMINA зібрала історії, поради та потреби українців, яким потрібна безбар’єрність.