У Луцьку створили петицію, щоб не вітати в школі хлопчиків з 14 жовтня, а дівчат – з 8 березня

Дата: 22 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

У Луцьку автори електронної петиції просять міську владу заборонити вітати хлопців з 14 жовтня, а дівчат – з 8 березня у закладах освіти.

Петицію зареєстрували на платформі електронної демократії. 

Святкування Дня Захисника України в школі на Волині. Фото: Боратинська сільська рада

Авторкою петиції є лучанка Ольга Бузулук. Разом з іншими “свідомими батьками” вона вимагає, щоб департамент освіти міської ради надав відповідні рекомендації навчальним закладам щодо святкування. 

“Вітати з 14 жовтня хлопців – неповага до суспільства, до бійців та бійчинь, до загиблих на війні, до жінок, до цього дня загалом, який цьогоріч став Днем захисників і захисниць України, тобто офіційно перейменований Верховною Радою. Вітати з 8 березня дівчат – радянський пережиток і також неповага до тих, хто досі виборює права в усьому світі, в тому числі в Україні”, – запевняє Бузулук. 

Нинішній стан речей зі святкуванням, як переконують автори петиції, нав’язує дітям сексистські стереотипи:

“Нашим дітям з маленьких років нав’язують викривлені цінності. Чому дівчата не можуть бути сильними, а хлопці – оберігати сімейне вогнище? І взагалі, чому багатьом людям так хочеться з чимось вітати тих бідних дітей? Упевнена, що сучасні діти, підлітки мають кращий доступ до інформації та вміють її фільтрувати, і з часом вони зрозуміють, яку викривлену думку насаджували їм їхні ж батьки”. 

На думку авторів петиції заборона на привітання має піти саме “зверху”. 

“Батьки, які розуміють розвиток суспільства і є свідомими, не можуть переконати більшість, тому що в батьківських чатах ставлять на голосування питання “Ви за чи проти вітань?”, туди приєднуються десятки родичів, і всі голосують за. Якщо департамент освіти видасть певні рекомендації не вітати одну стать у якийсь день, таким чином можна зрушити з місця цю багаторічну проблему”, – наголошують вони.

Наразі заклик до влади міста підтримали вже 96 осіб із 300 необхідних. 

Нагадаємо, що понад половину українців погоджуються з тим, що є “жіночі” та “чоловічі” професії. 

Фотографія обкладинки: Судово-юридична газета 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: