У Лондоні висунули обвинувачення дружині та братові незаконного “губернатора Севастополя” Овсяннікова – ЗМІ

Дата: 20 Березня 2024
A+ A- Підписатися

Британська прокуратура висунула обвинувачення в порушенні санкційного законодавства дружині та брату колишнього російського губернатора Севастополя Дмитра Овсяннікова.

Про це інформує Крим.Реалії з посиланням на російське інформаційне агенство ТАСС та на Національне агентство боротьби зі злочинністю Великої Британії.

Дмитро Овсянніков

У повідомленні йдеться, що Катерині Овсянніковій (46 років) та Олексію Овсяннікову (46 років), дружині й брату Дмитра Овсяннікова, висунуто звинувачення в порушенні законодавства, що регулює запроваджені проти Росії санкції.

Як стверджується, Катерину Овсяннікову обвинувачують за чотирма епізодами порушення санкційного законодавства, а Олексія Овсяннікова – за шістьма.

Звинувачення пов’язані з участю фігурантів у діяльності, спрямованій на обхід санкцій Сполученого Королівства, зокрема в наданні коштів та економічних ресурсів підсанкційній особі.

Як зазначає ТАСС, Катерину та Олексія Овсяннікових відпустили під заставу, вони мають постати перед Королівським судом лондонського району Сазерк 8 квітня.

Дмитра Овсяннікова поліція затримала в Лондоні на початку року. Він потрапив до санкційних списків низки західних країн після того, як очолив російську адміністрацію в Севастополі. Після арешту з’ясувалося, що посадовець має, крім російського, паспорт громадянина Великої Британії.

Крім посади глави тимчасово окупованого міста у 2017–2019 роках, у Росії Овсянніков обіймав посаду так званого заступника незаконного міністра промисловості та торгівлі. У 2020 році його зняли з посади та звільнили з окупаційного “уряду”. Як відомо, російське законодавство забороняє посадовцям мати подвійне громадянство.

У понеділок, 18 березня 2024 року, американський сенатор-республіканець Ліндсі Ґрем заявив: останні два роки засвідчили, що “накладені на Росію санкції не працюють належним чином через те, що в Росії стійкіша економіка, ніж усі розраховували”.

“Я дізнався, що санкції не працюють. Російська економіка занадто сильна, і нам потрібно подвоїти зусилля, щоб переслідувати їхні економічні активи. Суть полягає в тому, що визнання Росії державою – спонсором тероризму зробить вторинні санкції більш значущими”, – цитує сенатора Крим.Реалії

Він також додав, що такі країни, як Індія, Китай та інші, які мають справу з Росією, “роблять це на свій страх і ризик”.

23 лютого ЄС затвердив 13-й пакет санкцій проти Росії. Пакет передбачає санкції проти 106 людей та 88 юридичних осіб, “відповідальних за підрив чи загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України”.

Пріоритетними для обмежень є військова та оборонна галузі Росії та причетні до постачання туди ракет від КНДР, а також відповідальні за депортацію та військове “перевиховання” українських дітей.

Серед підсанкційних компаній є такі, що розташовані в третіх країнах (Індія, Шрі-Ланка, Китай, Сербія, Казахстан, Таїланд, Туреччина) і допомагали Росії обходити санкції. Інші – російські компанії, причетні до розроблень та постачання електронних компонентів для російського оборонно-промислового комплексу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter