У Київській області виявили тіла вже 1 346 цивільних, убитих військовими РФ

Дата: 17 Липня 2022
A+ A- Підписатися
На Київщині правоохоронці виявили 1346 тіл цивільних мешканців, убитих російськими окупантами, ще близько 300 осіб вважаються зниклими безвісти.
 
Про це розповів начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов у ефірі телемарафону.
 
Могила вбитого військовими РФ цивільного поблизу села Здвижівка. Фото: телеграм-канал Андрія Нєбитова

Він підкреслив, що більшість були вбиті з вогнепальної зброї.

Я можу сказати, що це не остаточна цифра, бо кожен день ми працюємо і, на жаль, на позиціях, де розташовувалася армія Російської Федерації, ми знаходимо все нові тіла похованих людей, тимчасово похованих”, – сказав Нєбитов.

Також він поінформував, що наразі на Київщині близько 300 осіб вважаються зниклими безвісти.

Раніше очільник поліції Київщини повідомляв, що 15 липня у Київській області в лісі поблизу села Здвижівка на колишніх позиціях російських загарбників знайшли тіло загиблого мирного жителя. 

Чоловікові приблизно 47 років. Одягнений у синю куртку, чорні брюки, чорний светр та чорні черевики. Шапка чорного кольору була натягнута загиблому до підборіддя. Серед речей загиблого знайшли дитячу іграшку“, – зазначив Нєбитов.

За його словами, тіло чоловіка виявили у неглибокій могилі зі саморобним хрестом та передали на судово-медичну експертизу.

Нині поліція працює над встановленням особи загиблого.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.

Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Фото обкладинки: пресслужба Національної поліції

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter