У Києво-Печерській лаврі знайшли проросійську літературу та мільйони готівки в різній валюті

Дата: 23 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Правоохоронці завершили контррозвідувальні безпекові заходи на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської лаври в Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та в приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині. Під час перевірки в лаврі знайшли підозрілих осіб, проросійську літературу та десятки тисяч рублів.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Працівники Нацполіції та Нацгвардії перевірили понад 350 церковних споруд і 850 осіб.

Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, зокрема з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни РФ, що перебували на території об’єктів.

Деякі з них під час перевірки документів надавали паспорти та військові квитки СРСР, водночас узагалі не мали оригіналів документів, а лише їхні копії або ж мали паспорти громадян України з ознаками підроблення чи пошкодження. Наразі щодо них здійснюється поглиблена перевірка.

Також на території Києво-Печерської лаври перебував 32-річний громадянин України. Як зазначають у СБУ, може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства Антван. Водночас він є довіреною особою власника однойменної російської компанії “Antvan Group” – громадянина РФ Орлова О. В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано в межах кримінального провадження.

Крім того, під час безпекових заходів правоохоронці виявили:

  • проросійську літературу, яка використовується під час навчання в семінарії та приходських школах, зокрема для пропаганди “руского міра”;
  • готівку на загальну суму понад 2 мільйони гривень, більш ніж 100 тисяч доларів США та декілька тисяч російських рублів.

Усі матеріали передадуть на відповідні експертні дослідження.

Насамкінець правоохоронці наголосили, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Нагадаємо, що Києво-Печерська лавра досі перебуває в розпорядженні Української православної церкви Московського патріархату. На оприлюдненому фрагменті видно, як у церкві співають фрагмент із російської церковної пісні “Хвала пресвятій Богородиці”, зокрема такі її слова: “Звон плывет, плывет над Россиею, пробуждается матушка-Русь”

Після цього Служба безпеки розпочала кримінальне провадження та здійснила перевірку лаври.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter