У Києві відкрили виставку про життя кримських татар та історію їхніх міст

Дата: 06 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

У Києві на Контрактовій площі відкрили виставку “Подорож невідомим Кримом”, присвячену життю маловідомих діячів кримськотатарської культури та історії кримськотатарських міст і поселень.

Про це повідомляє “Крим.Реалії“. 

Виставку організували Український інститут національної пам’яті та громадська організація “Егрідал”. 

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович зауважив, що завдання виставки – відновлювати та розповідати маловідому широкому колу людей історію кримських татар.

“Спочатку Російська імперія, потім Радянський Союз – ці імперські формування не були зацікавлені в тому, щоб люди розуміли глибину кримськотатарської культури й історії. Це б виділяло кримських татар серед загальної одноманітності радянської дійсності, а також ставило б під сумнів територіальні претензії Росії на Крим. Тому і про поетів, і про мистецтво, і про первинні назви міст Криму говорилося мало. Це велике завдання – відновлювати історію, розповідати про культурні пласти XV–XVI століть. Тому так, дійсно, це поки що маловідомий Крим”, – розповів Дробович.

З ним погодився головний редактор Історичної правди, історик Вахтанг Кіпіані.

“Люди повинні розуміти, за що вони борються: на фронті, в інформаційній сфері, культурній. Крим повинен бути присутнім у публічному дискурсі, а люди повинні розуміти, наприклад, через що довелося пройти кримським татарам під час і після депортації. Якщо ці уроки історії будуть пройдені, тоді залученість у розуміння того, що зараз відбувається з Кримом, і боротьба за його повернення будуть набагато більшими”, – пояснив Кіпіані.

Виставку також відвідав голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.

“Коли йдеться про нечисленні народи й трагедії, які їм довелося пережити в період Радянського Союзу, то історична справедливість буде ще довго відновлюватися. Ця виставка тому приклад”, – зазначив він.

2 червня Верховна Рада схвалила постанову про вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу і засудження порушень Росією прав і свобод кримських татар.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: