У Києві горів майбутній центр для онкохворих дітей “Дача”. Активісти підозрюють підпал

Дата: 29 Березня 2021
A+ A- Підписатися

У Києві сталася пожежа на будівництві центру для онкохворих дітей “Дача”, де пацієнти могли б перебувати разом з батьками в період реабілітації: пошкоджено стіни й вхідні двері, а також від високої температури тріснули шибки у вікнах.

Про це виданню ZMINA розповіла Наталія Оніпко, керівниця благодійного фонду “Запорука”, що працює над створенням цього центру.

Фото надала Наталія Оніпко

За словами активістки, пожежа почалася о пів на дванадцяту ночі 28 березня. Полум’я перед входом виявив один з будівельників і розбудив решту, ті спочатку спробували загасити вогонь самотужки, але виявилося, що вибило корки й не працював насос. Потім будівельники побачили, що за ними через паркан спостерігає сусід – він у результаті й викликав пожежників.

“Спочатку пожежний інспектор казав, що може бути три варіанти: якийсь недопалок, замикання чи підпал. Але сьогодні вже він побачив, наскільки високим було полум’я, як сильно і швидко це вигоріло. А цей матеріал, він просто тліє, він не може палати, якщо його чимось не облити. Вигорів весь периметр, (пошкоджені. – Ред.) вікна, стіни, фундамент. Це не кажучи про те, що в будинку було троє людей. Це ж реально вони могли загинути, якби він (будівельник. – Ред.) просто не вийшов у туалет”, – каже Оніпко.

Як зазначає активістка, вона подала заяву в поліцію. За словами Оніпко, вона не може вказати на когось конкретного, але припускає, що підпал може бути пов’язаний з їхнім конфліктом із сусідами: ті відкрито їй заявляли про небажання бачити поряд хворих дітей.

Як повідомляла ZMINA, минулого року один із сусідів зрізав болгаркою замок на воротах будмайданчика: тоді активісти зверталися до поліції щодо пошкодження майна, але та зареєструвала заяву як звернення громадян.

Благодійний фонд “Запорука” засновано 2008 року – працює в Києві та Львові, допомагаючи онкохворим дітям. “Дача” – це будинок для онкопацієнтів та їхніх родин, де вони живуть безкоштовно і відпочивають від виснажливого лікування. Раніше фонд винаймав будівлю для цієї мети, але 2018 року почав збір коштів, щоб придбати ділянку і збудувати центр, який зможе приймати одночасно 15 таких родин.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter