У Києві біля Координаційного штабу відбулася “тиха” акція на підтримку військовополонених

Дата: 12 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

У День Сухопутних військ біля Коордштабу пройшла акція-нагадування “Військовополонені та безвісти зниклі – не забуті”. До заходу долучилися сімʼї полонених захисників, які служили у Сухопутних військах, зокрема родини бійців 47 бригади “Маґура”, 71 механізованої бригади, 30 бригади імені Костянтина Острозького та 56 маріупольської бригади.

Про це повідомляє видання ZMINA.

Фото: ZMINA

Попри холодну зимову погоду, люди приїхали з Одеси, Миколаєва, Дніпра, Кропивницького та Вінниці. Присутні хотіли нагадати представникам Координаційного штабу про військових, які наразі перебувають у полоні або вважаються безвісти зниклими. Їхня мета – якнайшвидше повернення всіх полонених додому та возз’єднання батьків з дітьми.

“Цього разу ми вирішили провести мовчазну акцію, під час якої ніхто не вигукував гасел та не виступав. Родини мовчки стояли з плакатами та портретами близьких. Це було чергове нагадування про те, що чимало військових утримується у російських тюрмах. Що про долю багатьох з них ми досі не знаємо і вони вважаються безвісти зниклими. Кількість таких людей, на жаль, постійно зростає”, – каже голова асоціації громадських організацій “Адамант” та “Полігон 56 Бердянськ” Олена Добича.  

За словами активістки, російська сторона часто зриває обміни військовополонених. Попри це, її спільнота продовжуватиме боротися за звільнення кожного бійця та шукатиме безвісти зниклих захисників. У списках громадської організації “Полігон 56 Бердянськ” налічується близько 900 безвісти зниклих та приблизно 364 полонених. За весь час повномасштабного вторгнення з полону повернули тіла двох закатованих військових.

До мітингувальників вийшов керівник секретаріату робочої групи Коордштабу Богдан Охріменко. Він запропонував родинам зайти всередину установи для обговорення всіх наболілих питань.  

“Він сказав, що вони працюють над поверненням військовополонених. Що вони намагаються всіх повертати, але це відбувається не так швидко, як би їм хотілося. Нам давали стандартні відповіді, які ми неодноразово чули”, – зазначає Олена.

Також Добича нагадала, що її спільнота разом з родинами “Гарнізону Маріуполя” щодня протягом трьох місяців проводить акції на підтримку полонених біля Верховної Ради. Люди стоять з плакатами, прапорами та банерами, поки народні обранці йдуть на роботу.

“19 грудня ми разом з гарнізоном, морпіхами, чаесниками та НГУ плануємо провести акцію біля парламенту”, – закликає активістка.

Мешканка Одеси та дружина військовополоненого Марʼяна приїхала підтримати свого чоловіка, який перебуває у полоні 18 місяців. Його мобілізували у березні 2023 року і після проходження навчання відправили на фронт, де він у першому ж бою потрапив у полон.

“Його призвали до 56 бригади. Потрапив у полон 6 липня 2023 року. Три тижні він вважався безвісти зниклим. Потім ми знайшли на одному телеграм-каналі відео про чоловіка та його побратима. Ми знаємо, що він у полоні, але жодної інформації про його місцеперебування у нас немає. Він на зв’язок не виходив і листів я не отримувала”, – з болем у голосі каже жінка.  

Марʼяна залишилася з двома маленькими дітьми – сином та донькою. З нею вона часто ходить на акції в Одесі, які проходять щотижня.

Марʼяна з донькою. Фото з сімейного альбому.

“Я старшій донечці пояснила, що тато перебуває у полоні. Вона правда не знає, що це таке. Я вважаю, що краще і не треба знати. Інколи вона питає, що вона може зробити, щоб тата швидше повернули. Я їй кажу: “Бери плакат і йдемо на акцію”, – розповідає Марʼяна.

Однак жінка визнає, що одесити мало їх підтримують. Здебільшого всі перехожі повертають голову в інший бік, аби не дивитися на них. З двадцяти людей, які проходять повз, лише один може їх сфотографувати.

“Ми виходимо з плакатами, щоб привернути увагу громадськості до проблеми звільнення з полону та пошуку зниклих безвісти. Ми до них звертаємось за підтримкою, а одесити йдуть далі, не зупиняючись. Ми їх закликаємо публікувати у соцмережах відео з наших акцій, приєднуватися до нас, робити розголос на весь світ, щоб повернути рідних. Але їм байдуже, бо їх ця біда не торкнулася”, – додає вона.

Нагадаємо, що 23 листопада в місті Ірпені вкотре відбулася акція “Не мовчи. Полон вбиває” на підтримку військовополонених і цивільних, яких утримують в російській неволі.

Люди вишикувалися у живий ланцюг біля входу до Центрального парку по обидва боки дороги. Вони тримали в руках плакати з портретами родичів та з гаслами: “В бій перші, а на обмін останні”, “Герої мають бути вдома”, “Поки ми живемо, вони виживають” та “Поверніть сміливих додому”. Машини, які проїжджали повз них, постійно сигналили.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter