У Китаї заборонили використовувати у відеоіграх персонажів без “чіткого гендеру”

Дата: 03 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

В Китаї запровадили нові правила для розробників відеоігор, згідно з якими в них не може бути “неправильних персонажів” і тем, які суперечать “правильним цінностям”.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Фото: AP Photo / Andy Wong

Пекін розглядає відеоігри не тільки як розвагу, а і як форму мистецтва, що повинна служити пропаганді “правильного розуміння” історії та культури в тлумаченні Комуністичної партії.

Внутрішній документ виданий Управлінням з питань преси й видавничої справи Китаю передбачає наявність “чіткого гендеру” всіх ігрових персонажів та відсутність сюжетів із “розмитими моральними кордонами“.

Якщо регулятор не зможе одразу встановити стать комп’ютерного персонажа, це вважатиметься проблематичним“, — ідеться в документі.

Щодо тем відеоігор, то китайська влада радить не використовувати боротьбу з “варварами” (це може розцінюватися як сприяння колоніалізму) та японських воєначальників (що може вказувати на пропаганду мілітаризму й ультранаціоналізму).

Ігри не можуть спотворювати факти чи свідомо провокувати суперечності, а історичні персоналії з усталеною біографією не можуть подаватися інакше“, — зазначено в документі.

Нагадаємо, що Китай запроваджує політичну ідеологію голови КНР Сі Цзіньпіна до загальнонаціональної навчальної програми: вона буде інтегрована від початкової школи до університету.

Китайські посадовці вважають, що це допоможе “виростити будівельників і послідовників соціалізму на всебічній моральній, інтелектуальній, фізичній та естетичній основі”, а принципи такого вчення полягатимуть у трудовій освіті “для розвитку працьовитого духу” й освіті з питань національної безпеки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: