У Китаї видалили майже півтора мільйона публікацій у соцмережах для боротьби з “дезінформацією”

Дата: 28 Травня 2023
A+ A- Підписатися

Адміністрація кіберпростору Китаю (САС) заявила про видалення 1,4 мільйона публікацій у соціальних мережах після двомісячного розслідування ймовірної дезінформації. У період з 10 березня по 22 травня CAC заблокувала 67 тисяч облікових записів у соцмережах і видалила сотні тисяч публікацій.

Про це повідомило видання Reuters.

Джерело: sampi.co

За даними видання, Китай з 2021 року намагається “очистити” свій кіберпростір і полегшити контроль для влади. Уряд регулярно наказує вживати масштабних заходів для очищення інтернету від матеріалів і висловлювань, які він вважає неприйнятними, образливими та загрозливими для громадськості й бізнесу.

Одна з кампаній була націлена на облікові записи китайських програм WeChat, Douyin і Weibo, які не є урядовими чи державними. 

Як повідомляють у CAC, із 67 тисяч облікових записів, які тепер заблоковані без можливості відновлення, майже 8 тисяч були видалені через “поширення фейкових новин, чуток і шкідливої ​​інформації.

Близько 930 тисяч інших акаунтів зазнали або видалення всіх підписників чи призупинення, або ж скасування можливості монетизації.

Адміністрація кіберпростору заявила, що остання кампанія була спрямована на майже 13 тисяч підроблених військових облікових записів з такими назвами, як “Китайське командування Червоної армії”, “Китайські антитерористичні сили” та “Стратегічні ракетні сили”. Близько 25 тисяч інших облікових записів начебто видавали себе за державні установи.

Майже 187 тисяч облікових записів покарали за те, що вони видавали себе за засоби масової інформації, а понад 430 тисяч нібито пропонували професійні консультації або освітні послуги, не маючи відповідної професійної кваліфікації.

За останній місяць видалили 107 тисяч облікових записів, які видавали себе за новинні медіа та медійників, а також 835 тисяч фейкових новин. 

Нагадаємо, наприкінці 2021 року Китай заявив про активізацію зусиль зі створення “цивілізованого” інтернету задля зміни поведінки громадян у мережі та використання її як платформи для поширення нових партійних теорій та просування соціалістичних цінностей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter