У Криму послідовнику “Свідків Єгови” хочуть дати сім років за “екстремізм”

Дата: 26 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Підконтрольний Кремлю Джанкойський районний суд може посадити до в’язниці на сім років місцевого жителя, якого звинувачують в організації діяльності об’єднання “Свідки Єгови”.

Про це повідомляє “Крим.Реалії”.

Сергій Філатов – батько чотирьох дітей, який переїхав до окупованого Криму з Херсона через хворобу доньки. Російська прокуратура звинувачує чоловіка в екстремістській діяльності. 

“За віровчення, за те, що людина вірить у Бога. Немає складу злочину, немає провини. Надумано все. Кожен, хто тут стоїть, теж може постраждати… Повертається 1951 рік, 1937 рік, які були в Росії”, – обурюється чоловік. 

Адвокат Філатова Олег Захарчук повідомив, що засідання суду, на якому прокуратура запросила для чоловіка сім років позбавлення волі, проходило в закритому режимі за клопотанням обвинувачення. Також він розповів, що російські силовики сфальсифікували докази в справі. 

“Звинувачення базується тільки на припущеннях, здогадах. Абсолютно необ’єктивно. Очевидні порушення норм російського законодавства, норм міжнародного законодавства. Звісно, ми домагатимемося відновлення порушених прав і свобод як Філатова, так і всіх “Свідків Єгови” не тільки в Джанкої, а й у Росії. Це буде одна з чергових справ, і я вважаю, що звертатимемося в ЄСПЛ на тій стадії, коли це буде можливо”, – наголосив він. 

Нагадаємо, що нещодавно в Ялті російські силовики запросили для 35-річного Артема Герасимова, який також є послідовником “Свідків Єгови”, шість років в’язниці за організацію діяльності екстремістського об’єднання.

Як відомо, тиск на “Свідків Єгови” в Росії почався у 2014 році. Тоді Верховний суд визнав екстремістським сайт організації, а також три книги: “Чого насправді навчає Біблія?”, “Наближайся до Єгови” і “Приходь і йди за мною”. Через чотири роки Верховний суд Росії за позовом міністерства юстиції визнав діяльність організації в РФ екстремістською, а також заборонив їй працювати на території країни. Рішення суду тоді дозволило конфіскувати майно об’єднання. 

Практика переслідування “свідків” поширюється й на окуповані Росією українські території: у листопаді минулого року в Джанкої співробітники ФСБ Росії провели обшуки й затримання за кількома десятками адрес. Тиску зазнають і єговісти на Донбасі. 

У 2018 році стало відомо, що “Свідки Єгови” подали 37 заяв до європейських судів із зафіксованими фактами порушення прав людини проти одновірців у Росії та Криму. За даними російських журналістів, понад 200 людей через переслідування попросили притулку у Фінляндії

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter