У Криму порушили ще одну справу проти єпархії Православної церкви України

Дата: 03 Грудня 2020
A+ A- Підписатися

Митрополиту Сімферопольському і Кримському Клименту 1 грудня вручили постанову в справі про адміністративне правопорушення через те, що єпархія не виконала рішення незаконного “Євпаторійського міського суду” та не демонтувала дерев’яний храм Православної церкви України “Неопалима купина” в Євпаторії.

Про це інформує Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя з посиланням на Представництво президента України в автономії.

Храм Православної церкви України в Євпаторії

Незаконне “Управління Федеральної служби судових приставів Росії в Криму” встановило новий термін знесення храму – до 3 грудня.

“Такі дії окупантів є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права і черговим підтвердженням дискримінації та тиску на єдину українську релігійну громаду в Криму. Отже, Прокуратура АР Крим та міста Севастополя в межах кримінального провадження надасть відповідну правову оцінку зазначеним діям представників окупаційної влади”, – мовиться в повідомленні.

У прокуратурі нагадали, що здійснюють процесуальне керівництво в низці кримінальних проваджень стосовно утисків Української православної церкви на тимчасово окупованому півострові. Йдеться, зокрема, про захоплення озброєними людьми будівлі храму Покрови Пресвятої Богородиці Української православної церкви Київського патріархату, розташованого в селі Перевальне, недопущення настоятеля та парафіян до служби, привласнення рухомого та нерухомого майна управління Кримської єпархії Православної церкви України, внаслідок чого служителі церкви не можуть проводити релігійних обрядів.

Дії де-факто влади засудило Представництво президента України в автономії

“Представництво президента України в АР Крим засуджує чергові порушення держави-окупанта Російської Федерації проти Кримської єпархії Православної церкви України та її вірян. Рішення так званого “суду” і подальші вимоги демонтувати храм “Неопалима купина” в Євпаторії спрямовані на витіснення Української церкви з тимчасово окупованого Кримського півострова. Росія хоче, щоб у Криму не було Української церкви, важливого центру єднання українців”, – мовиться в повідомленні відомства. 

Нагадаємо, 3 листопада митрополит Кримської єпархії Православної церкви України Климент отримав документи від “Федеральної служби судових приставів” у тимчасово окупованому Криму з вимогою демонтувати храм на честь Успіння образу Божої Матері “Неопалима Купина” в Євпаторії  і сплатити штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

Раніше незаконна адміністрація Євпаторії звернулася до суду, щоб Православна церква України знесла храм і звільнила територію, на якій він розташований. За словами архієпископа Кримської єпархії ПЦУ Климента, будівництво розпочато ще до 2014 року й у Православної церкви України є відповідні документи на храм. Водночас у позовній заяві, яку архієпископ надав ЗМІ, йдеться, що в ПЦУ немає документів для будівництва храму на вказаній ділянці.

Підконтрольний Росії “Євпаторійський міський суд” зобов’язав Православну церкву України знести храм у Євпаторії. Сторона захисту мала намір подати заяву про перегляд рішення суду. Архієпископу Кримської єпархії ПЦУ Клименту російські судові пристави вручили постанову про знесення храму.

24 вересня 2019 року в так званому “управлінні російського міністерства юстиції Криму” втретє відмовили в реєстрації українській православній парафії на півострові.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: