У вихідні в Криму “поліція” затримала десятки мітингувальників за Навального
У Сімферополі окупаційна поліція затримала близько 15 людей, які вийшли на площу Леніна з акцією протесту на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального. Загалом у цій акції взяли участь близько сотні осіб.
Про це повідомляє видання “Ґрати” з посиланням на місцевого опозиційного активіста Олексія Єфремова.
Чоловік стверджує, що за ним самим організували стеження: за день до акції до нього додому приходили троє людей у цивільному і намагалися зламати двері. Активістові також відімкнули світло у квартирі.
Перед акцією протесту комунальні служби міста несподівано оголосили про демонтаж ялинки, що стояла на площі.
Крім того, повідомляється про затримання більш ніж десяти людей у Севастополі. Перед цим, за інформацією “Нової газети”, також затримали організатора чату в телеграмі “Вільний Севастополь”, де обговорювалися час і місце майбутньої акції, але його ім’я і доля невідомі.
На затриманих під час самої акції склали адміністративні протоколи про порушення порядку організації або проведення мітингу за ч. 2 ст. 20.2 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ.
Трьох затриманих – Дмитра Бражникова, Володимира Гречишкіна й Артема Лукашова – відправили до незаконного “Ленінського райсуду Севастополя” того ж дня. Їхню справу розглядав “суддя” Андрій Грачов.
“Суд” арештував Лукашова на п’ять діб, Гречишкіну призначив громадські роботи на строк 20 годин. Рішення щодо Дмитра Бражникова наразі невідоме.
Решта семеро переночували у відділі поліції. Наступного дня їх відправили до суду, до того ж таки “судді” Андрія Грачова.
“Ґрати” повідомляють, що Олександру Баклицьку “суд” заарештував на три доби, Анастасію Глущенко – на п’ять діб. Крім них, “суддя” також розглянув адмінпротоколи стосовно В’ячеслава Нєєвіна – одна доба арешту, Олександра Крицького – три доби адмінарешту, Сергія Лукашова – п’ять діб. Яке покарання призначили Максиму Бичкову, поки невідомо. Андрій Кравцов повідомив журналістам ОВС-інфо, що його відправили під арешт на сім діб.
Олександра Баклицька, студентка кафедри іноземної філології та методики викладання філії КФУ в Ялті, написала про своє затримання і “суд” на сторінці в інстаграмі. Її затримали вже після акції, коли вона знімала затримання інших учасників.
Коли мітинг розігнали, я пішла з площі й стояла з друзями під кав'ярнею на тротуарі. Нас узагалі багато стояло вздовж паркану. Ось зі мною приїхали тато й син (йдеться про Сергія і Артема Лукашових. – “Ґрати”). Я знімала їхнє затримання на відео. Ось тут-то мене і попросили пройти. Кожен з поліцейських вважав своїм обов'язком пояснити мені про Навального і закликав до розуму: мовляв, усе це провокація і маніпуляція. Деякі говорили: “так хто б не крав на такій посаді" і "хочете Майдан?". Скаржилися, що "навальнята" обламали весь вихідний.
Олександра Баклицька
У жінки двічі взяли дактилоскопію, і помилково, на її думку, написали в протоколі, що вона організувала несанкціонований масовий захід замість участі в ньому. Таку саму статтю про організацію поставили всім іншим затриманим. Її заарештували до 26 січня.
Нагадаємо, 18 січня у Москві заарештували російського опозиціонера Олексія Навального, який 17 січня повернувся до Росії з Німеччини, де лікувався після отруєння. Суддя, провівши судове засідання у відділку поліції, відправив чоловіка у СІЗО на 30 діб за запитом Федеральної служби виконання покарань.
Наступного дня прихильники Навального опублікували розслідування про так званий “палац Путіна” під Геленджик. Це відео набрало понад 85 млн переглядів.