У Криму незаконний “суд” засудив жителя окупованого Севастополя до року колонії за “заклики до екстремізму”

Дата: 13 Вересня 2024
A+ A- Підписатися

Незаконний “Нахімовський райсуд Севастополя” засудив жителя міста до року ув’язнення в колонії за “екстремістську діяльність”.

Про це інформує “Крим.Реалії” з посиланням на пресслужбу незаконної “прокуратури” у Севастополі.

“Суд встановив, що в січні та березні 2023 року чоловік у груповому листуванні в месенджері опублікував повідомлення, що містять заклики до здійснення насильницьких дій щодо групи людей певної національності”, – заявила окупаційна “прокуратура”.

Повідомляється, що 54-річного жителя Севастополя засудили за ч. 2 ст. 280 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет). Чоловіка засудили до 1 року та 1 місяця позбавлення волі у виправній колонії загального режиму. Також йому заборонили займатися адмініструванням сайтів в інтернеті протягом 2,5 року.

Напередодні Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь повідомило, що зафіксовано 966 випадків надходження матеріалів складених за ст. 20.3.3 КпАП РФ до так званих “судів” на тимчасово окупованій території (ТОТ) Криму.

З них у 862 випадках було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу або приєднано до іншої справи за іншою статтею та винесено сукупне рішення. У 16 випадках розгляд матеріалів продовжується.

У липні повідомлялося, що незаконний “Гагарінський райсуд” Севастополя заарештував 31-річного чоловіка за вигуки нібито нацистських гасел.

Представництво Президента також повідомляє, що мешканці тимчасово окупованої Феодосії вигукували національне гасло “Слава Україні” та співали гімн України. Окупаційні силовики затримали їх, склали адміністративний протокол, а матеріали справи направили до незаконного “суду”.

Також мешканця ТОТ Севастополя, який долучився до Сил оборони України, було заочно засуджено окупаційним “судом” до 16 років позбавлення волі.
 
Мешканець ТОТ Севастополя влаштував одиничний пікет через незгоду з діями окупаційної адміністрації. Російські силовики затримали його.
 
Крім того, окупанти  незаконно заарештували мешканця ТОТ Керчі та склали на чоловіка адміністративний протокол за “державну зраду”, а матеріали вони спрямували до незаконного “суду”.
 
Також, стало відомо, що у вересні 2022 року окупанти незаконно арештували 28-річного мешканця ТОТ Севастополя. Окупаційний “суд” засудив його до 16 років суворого режиму з обмеженням волі після звільнення строком на рік і штрафом у розмірі 450 тисяч рублів.
 
Також незаконно арештували 38-річну мешканку ТОТ Севастополя за сфабрикованими звинуваченнями у нібито передачі Силам оборони України даних про переміщення окупаційних військ. Окупаційний “суд” засудив її до п’яти років і трьох місяців позбавлення волі у колонії.
 
Відомо, що 41-річний мешканець ТОТ Заозерного негативно висловлювався щодо російського диктатора Володимира Путіна. Російські силовики склали на нього протокол, окупаційний “суд” призначив йому штраф у розмірі 30 тисяч рублів.
 
Відомо також, що мешканка ТОТ Сімферополя створила у месенджері сімейну групу, у якій спілкувалася виключно українською мовою, підтримувала Сили оборони України та негативно висловлювалася щодо дій окупаційних військ. Російські силовими затримали її, змусили перепросити на камеру, а матеріали спрямували до “суду”.
 
Мешканець Євпаторії вигукував національне гасло “Слава Україні” та співав гімн України. Російські силовики затримали його, змусивши перепросити, після чого на нього був складений адміністративний протокол, а матеріали справи направили до “суду”.
 
Як відомо, раніше Російська Федерація стверджувала про тотальну підтримку протиправної окупації півострова з боку громадян України в Криму, утім, правозахисники фіксують дедалі більшу кількість випадків переслідувань кримчан за проукраїнську позицію.
 
Напередодні Моніторингова місія ООН з прав людини у своєму огляді про права людини в Автономній Республіці Крим за останні десять років заявила, що незгодні з російською окупаційною владою кримчани почасти стикалися з репресивними проявами, зокрема залякуванням, агресивним обшуком домівок, свавільними арештами та затриманнями, тортурами або жорстоким поводженням, насильницькими зникненнями та судовими переслідуваннями на півострові. Це все створює атмосферу загального страху та придушує будь-який прояв незгоди, наголошується у документі.
 
В ООН наголошують, що російська влада особливо переслідувала тих, кого вона вважала противниками окупації Криму. Насамперед це — блогери, журналісти, активісти Меджлісу кримськотатарського народу, активісти Євромайдану, кримчани, які мають проукраїнські погляди та всі, хто виступає за суворе дотримання заповідей ісламу.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter