У Криму мама школярки заявила про розпалювання міжнаціональної ворожнечі з боку вчительки (доповнено)

Дата: 06 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

Мешканка села Дачне в тимчасово окупованому Криму Сафіназ Алієва заявила про розпалювання міжнаціональної ворожнечі у класі, де навчається її дитина. 

Відповідний допис жінка оприлюднила на своїй фейсбук-сторінці

Олена Руденко (Степанчук)

Вона повідомила, що вчителька літератури та класна керівниця Руденко Олена Олексіївна попросила дітей підготувати історії про дідусів та бабусь, які пройшли  Другу світову війну.  

5 квітня 2021 року донька жінки розповіла про історію свого дідуся, яку підготувала як домашнє завдання. Вона пояснила однокласникам і вчительці, що її прадід воював на фронті, де отримав серйозне поранення. Після повернення додому його та бабусю вислали з Криму. 

“Дідусь в депортації прожив недовго – лишень рік і помер. А бабуся залишилася з п’ятьма дітьми на руках. Вона одна їх підняла, навчала, виховала… Під час її розповіді вчителька зупинила і сказала: “Зараз нехай Саміра закінчить, і я вам розповім, через що кримських татар вислали”. Як тільки моя дочка закінчила свою розповідь, вчителька, звертаючись до всього класу, де навчаються дев’ять кримськотатарських дітей і семеро учнів інших національностей, звернулася до дітей з таким коментарем. “Кримських татар вислали тому, що вони були зрадниками, а їхня зрада полягала в тому, що вони допомагали німцям, окупантам захопити Крим”, – розповіла Сафіназ Алієва. 

На переконання матері школярки, кримськотатарські школярі отримали дитячу травму. Вони відразу після слів вчительки відчули осудливі погляди своїх однокласників інших національностей.

“Теж саме я дізналася від одного з батьків нашого класу, який подзвонив моєму чоловікові. Їхня донька прийшла заплакана. Наші діти отримали травму психологічну і моральну. Всі батьки в нашому класі обурені. Ми вимагаємо притягнути вчителя до відповідальності за подібні дії, а Міністерство освіти Криму дати діям педагога відповідну оцінку”, – написала вона. 

За даними громадського об’єднання “Кримська солідарність”, батьки школярів надіслали скарги до “прокуратури м. Судака”, “прокуратури Республіки Крим” та до “Міністерства освіти Республіки Крим”. 

ZMINA звернулась із відповідними запитами про коментар до адміністрації школи, самої вчительки та прокуратури Автономної Республіки Крим. Відомства не відповіли на запит. Сама вчителька розповіла ZMINA, що більше не працює у школі. 

У відповідь на прохання прокоментувати інцидент Олена Руденко повідомила виданню ZMINA, що звільнилась зі школи і більше не хоче повертатись до цієї теми. 

Нагадаємо, 2019 року Прокуратура АРК відкрила провадження через кримський підручник, де кримських татар зобразили колаборантами. В російському підручнику “Історія Криму” за 10 клас містяться висловлювання, що розпалюють ненависть до кримськотатарського народу. Зокрема, про те, що кримські татари сприяли окупації півострова під час Другої світової війни. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: