У Козачій Лопані росіяни полонили атовця, якого змусили записати заклик до української армії скласти зброю

Дата: 28 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

У деокупованій Козачій Лопані на Харківщині російські військові полонили колишнього атовця, якого після катувань змусили на камеру записати звернення до української армії із закликом скласти зброю. 

Історію чоловіка записала журналістка Громадського радіо. 

Фото: Анна Черненко

Козачу Лопань росіяни окупували в перший день повномасштабного вторгнення, й після звільнення від загарбників, 11 вересня, там почали знаходити катівні. В одній з таких, облаштованій окупантами в підвалі, тримали й викраденого атовця. 

Я два роки не служив, був цивільною людиною. Працював тут на заводі. А їм треба було, що вони атошника спіймали”, – розповідає колишній полонений. 

Росіяни катували чоловіка електричним струмом та били по ребрах, унаслідок чого зламали два з них під серцем:

“На п’яту добу мене вивели з підвалу. Мене “телебачення” знімало… я мав упевнено на камеру закликати українську армію скласти зброю. Тобто ви розумієте, вибору в мене не було. Вони, коли закінчили, все було по планшетику, за опитувальником. Вони ставлять питання і обговорюють зі мною все, як і що я буду говорити. Коли я все розповів, вони почали згортати камери. Світло вимикати. І забігає, його називали “комбат”, такий здоровий дядько у формі. Ну що, каже, його треба далі “пом’яти”, щоб записувати? А вони кажуть: “Та ні, уже всьо, інтерв’ю закінчилось”.

За словами співробітника Служби безпеки України, з яким поспілкувалася журналістка, у Козачій Лопані росіяни ув’язнювали людей не тільки, наприклад, за допомогу ЗСУ, а й лише за відмову визнавати нібито належність регіону до Росії. 

У деокупованому місті зараз знаходять багато примірників пропагандистських російських газет, які хочуть лишити для майбутнього музею. 

Фото: Анна Черненко

Нагадаємо, що створена в травні комісія ООН з розслідування порушень в Україні встановила – Росія вчиняє на окупованих територіях України воєнні злочини. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter