У Костянтинівці Донецької області залишаються понад дві тисячі цивільних мешканців, а їхню евакуацію наразі практично неможливо організувати.
Про це в ефірі телемарафону повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.
Підрозділи поліції, органи влади, ДСНС або благодійні організації не можуть безпечно заїхати в місто через активний контроль противника над під’їзними шляхами.
Філашкін зазначив, що людей звідти вивозять переважно підрозділи Збройних сил України. Наприклад, днями бійці 28-ї бригади евакуювали поранену людину, але процес залишається надзвичайно складним і ризикованим.
Доставити гуманітарну допомогу у місто також практично неможливо, оскільки ворог контролює всі під’їзні шляхи та використовує FPV-дрони й оптоволоконні системи спостереження, що ускладнює будь-які логістичні операції.
Нагадаємо, що напередодні з Донеччини евакуювали три родини, в яких виховують п’ятьох дітей від 5 до 17 років. Вони лишались у Миколаївці, яка чи не щодня потерпає від ударів РФ різноманітною зброєю.
“У нас дуже гучно. Ми вже навіть забули, коли останній раз гуляли на вулиці, а так вже хочеться погратись з іншими дітьми”, – ділиться пережитим зі службовцями 12-річна Варя.
Евакуйовані сім’ї за допомогою волонтерів знайшли новий дім на Житомирщині.