У Конгресі США закликають запровадити санкції проти Росії через порушення прав людини
У Конгресі США 11 травня представили проєкт резолюції, який закликає Росію звільнити всіх політичних в’язнів, зокрема кримчан, і пропонує уряду Сполучених Штатів Америки запровадити нові санкції проти російської влади за порушення прав людини.
Про це йдеться в повідомленні комітету закордонних справ Палати представників США, повідомляє Крим.Реалії.
“Володимир Путін – жорстокий авторитарний лідер із тривалою історією придушення громадянських свобод, зокрема свободи преси, свободи слова, політичної опозиції і демократії. Варто тільки згадати жорстоке вбивство критика путінського режиму Бориса Нємцова, щоб побачити, як Путін грубо пригнічує тих, хто виступає проти нього”, – заявив один з авторів резолюції конгресмен від демократів, голова комітету закордонних справ Еліот Енгель.
У резолюції також наголошується на необхідності звільнення журналістів, активістів, правозахисників, учасників мирних організацій і громадян України, засуджених у Росії й анексованому нею Криму.
Співавтором резолюції виступив член комітету закордонних справ Палати представників конгресмен Майкл Маккол, який представляє Республіканську партію США.
У січні цього року Міністерство фінансів США запровадило санкції проти семи осіб і московської приватної залізничної компанії через незаконні вибори, які Росія провела в анексованому Криму і початок залізничного сполучення Керченським мостом.
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова раніше повідомляла, що в ув’язненні в Росії перебувають 115 громадян України, з яких понад 80 – кримські татари. У списку Кримськотатарського ресурсного центру значаться 86 кримських політв’язнів. Такі ж цифри – у Кримської правозахисної групи.
Правозахисники й адвокати називають ці кримінальні справи переслідуванням за політичною, національною чи релігійною ознакою. Влада Росії це заперечує.
Нагадаємо, у лютому Центр прав людини ZMINA та Кримська правозахисна група оприлюднили інформаційно-аналітичну доповідь про згортання свободи слова в тимчасово окупованому Криму. З кінця лютого 2014 до вересня 2019 року правозахисники зафіксували на півострові понад 300 порушень прав журналістів.