У книжці про Стуса надрукували рішення про заборону її розповсюдження

Дата: 02 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

У новому накладі книжки “Справа Василя Стуса” надрукують рішення Дарницького районного суду Києва, яким заборонили згадувати ім’я голови “Опозиційної платформи – За Життя” Віктора Медведчука як адвоката дисидента.

Про це повідомили у видавництві “Віват”.

Після судової заборони на розповсюдження наклад книжки розкупили за лічені години, а тому у видавництві ще в жовтні анонсували новий тираж. За словами генеральної директорки видавництва Юлій Орлової, нове видання також супроводжуватиметься передмовою Вахтанга Кіпіані

“Ми вирішили: документ – так документ. Тому на форзацах книги розміщено рішення Дарницького райсуду про заборону книги в першій інстанції, яке може вступити в силу 18.11.20, та передмова укладача книги Вахтанга Кіпіані”, – написала Орлова. 

Нагадаємо, що суддя Дарницького районного суду Києва Марина Олександрівна Заставенко зобов’язала видалити з книжки “Справа Василя Стуса” інформацію про Віктора Медведчука, який був адвокатом дисидента за часів СРСР, та заборонити розповсюджувати друкований наклад видання. Суд назвав неправдивими, зокрема, такі рядки про Медведчука: 

  • “розпинав поета призначений державою адвокат Медведчук” (сторінка 7);
  • “є фактом, що наданого підтриманого держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук” (сторінка 661);
  • “чистка комуністичної системи адвокат Медведчук” (сторінка 663),
  • “Медведчук на суді визнав, що всі злочини, нібито вчинені його підзахисним, заслуговують на покарання” (сторінка 664);
  • “він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати” (сторінка 664);
  • “злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще і тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи” (сторінка 664).

Відомо, що Медведчук активно намагається приховати свою роль у справі Стуса, якого відправили у в’язницю за антирадянську діяльність. Так, у серпні минулого року адвокати політика вимагали видалити з фільму “Заборонений” про життя поета сцену процесу, де фігурував Медведчук.

Через згадку про справу Стуса Медведчук подав до суду й на видання “Букви”. Голові ОПЗЖ не сподобалося формулювання журналістів: “Медведчук під час судового розгляду порушив адвокатську етику, визнавши провину свого підзахисного за нього самого”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: