У Херсоні активно працюють до п’яти сайтів і немає жодного телеканалу – журналіст Сергій Нікітенко

Дата: 11 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Медіа Херсонщини відроджуються після російської окупації, хоча цей процес дуже повільний, зокрема в Херсоні активно працюють до п’яти сайтів, лише дві радіостанції та немає жодного телеканалу.

Про це розповів головний редактор видання “Мост”, представник Інституту масової інформації в області Сергій Нікітенко під час форуму “Свобода вираження поглядів в Україні в часи війни”, організованого в Києві за ініціативи Freedom House, передає кореспондентка ZMINA.

Сергій Нікітенко. Автор фото: Антон Федоров

Журналіст розповів, що під час окупації в Херсоні закрилися до 15 сайтів і всі телеканали. Редакція одного телеканалу перейшла на бік окупантів. 

Зараз медіа Херсонщини відроджуються, хоча цей процес іде “зі скрипом”, сказав він. Досі не працює телебачення, оскільки росіяни, відступаючи, підірвали вежу. Зокрема, телеканал “Херсон+” активний лише на сайті та в соцмережах.

“Понад 70% місцевих журналістів кажуть, що є проблема з фінансами. Інші під час окупації закрилися не з цієї причини, а тому, що вони самі чи їхні рідні залишалися в Херсоні. Знаю кілька медіа, що почали працювати з 11 листопада 2022 року – дати деокупації нашого регіону, і це дуже показово”, – уточнив Нікітенко.

Серед проблем, які заважають роботі медіа, він також назвав зонування, що запровадили військові для журналістів щодо доступу до територій, де ведуться бойові дії.

“Дуже дивно, коли легендарна Чорнобаївка, в яку досі прилітає і яка розташована в передмісті Херсона, – це жовта зона, а якийсь там Давидів Брід, що розташований від умовного фронту за сотні кілометрів, червона”, – пояснив він свою точку зору.

Водночас він зазначив, що відбувається діалог з військовими, міською адміністрацією щодо доступу до цих територій.

Нагадаємо, що в січні 2023 року громадська організація “Львівський медіафорум” (Lviv Media Forum) оголосила про збір мільйона гривень на відновлення філії “Суспільне Херсон”: під час окупації міста росіяни захопили, розікрали та фактично знищили офіс медіа.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter