У Кенії Meta може понести покарання через пости з насильницьким змістом, які поширювали під час війни в Ефіопії

Дата: 04 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Кенійський суд визнав наявність підстав для відкриття справи проти компанії Meta через її ймовірну участь у поширенні контенту, який сприяв етнічному насильству в Ефіопії.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на позивачів.

Фото: Depositphotos

Позов подали Інститут Катіба разом з двома ефіопськими дослідниками, звинувачуючи Meta у поширенні мови ненависті на платформі під час громадянської війни у північному регіоні Ефіопії – Тиграї, що тривала з 2020-го по 2022 рік.

Компанія Meta тим часом заявила, що місцеві суди на територіях, де вона не зареєстрована, не мають юрисдикції для розгляду позовів проти неї. Однак Вищий суд Кенії відхилив цей аргумент у своєму рішенні від 3 квітня.

Виконавча директорка Інституту Катіба Нора Мбаґаті зазначила, що суд вирішив глобально важливе питання, визнавши необхідність розгляду таких проблем безпосередньо в місцевих судах.

Позивачі стверджують, що фейсбук рекомендував публікації з насильницьким змістом під час війни в Ефіопії. Абргам Меареґ заявив, що його батька, Амаре Меареґа, вбили у 2021 році після погроз, які той отримав на цій платформі, а дослідник Amnesty International Фіссега Текле розповів, що зазнав онлайн-цькування через свою правозахисну діяльність в країні.

Від Meta вимагають створити фонд для компенсацій постраждалим від насильства та ненависті та змінити алгоритм фейсбуку, щоб припинити поширення подібного контенту.

Нагадаємо, що торік Meta оголосила про розширення своєї політики щодо мови ворожнечі, що має на меті видаляти більшу кількість публікацій, спрямованих проти “сіоністів”, якщо цей термін використовуватимуть стосовно загалом євреїв та ізраїльтян, а не конкретно щодо прихильників цього політичного руху. Це рішення стало частиною зусиль компанії боротися з поширенням ненависті на своїх платформах, зокрема у контексті конфліктів, де мова ворожнечі може призводити до насильства та ескалації ситуацій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter