У Каховці на Херсонщині російські військові викрали ексбійця ЗСУ

Дата: 02 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

2 квітня у місті Каховка Херсонської області, озброєні російські окупанти  викрали Олега Кожем‘якіна, учасника АТО та ексдепутата Каховської міської ради.

Про це повідомили в Медійній ініціативі за права людини із посиланням на дружину Кожем‘якіна. 

Олег Кожем‘якін служив у ЗСУ у 2014 році. Фото надане дружиною

“Ми тільки прокинулися і побачили біля будинку оточення – кілька бусів та “тигрів” (російських позашляховиків). В них загалом було близько тридцяти людей… Почали стукати у калитку. Олег вийшов до них. Йому одразу вдягли на руки кайданки. Навіть одягнутися не дали. Відвели від будинку. У нас вдома були ще наші друзі, так одного з них спочатку також вивели, а потім відпустили”, – розповіла Ольга Кожем‘якіна.

Поки Олег сидів у білому бусі, у будинку проводили обшук: перевіряли телефони, перевертали шухляди, шафи, були у гаражі, на горищі. У 2014-му Кожем‘якін служив у ЗСУ. Про це під час обшуку питали дружину.

Запитували, що чоловік мені розповідав про АТО. Відповідаю, що про це ми не спілкуємося. Та хто мені повірив! Запитували: які у нього думки – пропагандою займався?”, – зазначила Ольга.

Жінка додала, вони з чоловіком чули, що у Херсоні, Бориславі, по селах Каховського району шукали активістів, колишніх АТОвців.

“Олег не збирався переховуватися, тікати”, – додає вона.

Ольга не знає, де наразі утримують її чоловіка. Говорить, чула, що всіх, кого забирають, везуть в Нову Каховку.

Як відомо, окупаційні Збройні сили РФ викрали вже півсотні українських посадовців, активістів, журналістів, священиків. 
 
Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter