У Херсонській області окупанти викрали і вбили рятувальника
На Херсонщині в окупованому Скадовську російські військовослужбовці вбили рятувальника. Окупанти викрали його з дому після того, як працівник місцевого ДСНС повернувся з роботи.
Про це повідомив заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
“Російські окупанти вбили пожежника в Скадовську. Віддамо шану Бойченку Сергію Вікторовичу, чесному пожежнику і громадянину України, якого сьогодні вбила Росія“, – написав Данилов.
Загибель українського рятувальника підтвердив і міський голова Скадовська Олександр Яковлєв, який перебуває за межами тимчасово захопленого міста.
“На жаль, працівник місцевого ДСНС – скадовчанин Бойченко Сергій, який робив обстеження місця вибуху, загинув при невідомих обставинах. За інформацією ДСНС, його відразу після роботи забрали окупанти з дому. А вже пізно ввечері його знайшли мертвим та доправили до скадовської лікарні. Ведеться слідство. Знав Сергія особисто. Він був справжнім фахівцем та доброю людиною. Світла пам’ять. Співчуття родині загиблого”, – написав міський голова.
За словами Яковлєва, йдеться про вибух ракети, що стався в окупованому місті 17 червня. Перший вибух, який чули скадовчани, – було спрацювання російської ППО.
Очевидці повідомляють, що бачили ракету, яка спричинила руйнацію нежитлових приміщень в районі Скадовського порту. Це і було джерелом потужного другого вибуху, який чули навіть в сусідніх селах.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.