У Херсонській області окупанти утримують близько 600 цивільних заручників, до яких застосовують тортури
“За нашою інформацією, на території Херсонської області близько 600 людей, які фактично є заручниками й перебувають у підвальних приміщеннях, у спеціально обладнаних приміщеннях, у катівнях… Важливо відзначити, що це здебільшого журналісти та активісти, які організовували проукраїнські мітинги в Херсоні та Херсонській області. Особливо ті активісти, які відповідали за комунікацію з великими групами людей“, – сказала Ташева.
За її словами, близько 300 осіб перебувають “у підвалах” у Херсоні, решта – в інших населених пунктах області. Людей утримують, зокрема, у будівлі Херсонської ОДА, в СІЗО, у ПТУ №17 міста Генічеськ.
Як зазначила Ташева, за інформацією, яку отримує представництво з різних джерел, викрадених утримують у нелюдських умовах, до них застосовують тортури.
Також частину викрадених мешканців Херсонщини вивозять до Криму, їх утримують у Сімферопольському СІЗО в окремому блоці та в Севастополі. Там утримують як цивільних заручників, серед яких і активісти, журналісти, так і військовополонених. Так само вивозять до Криму викрадених людей з території Запорізької області.
Серед викрадених, яких утримують у Сімферопольському СІЗО, є люди, що намагалися виїхати через Крим із Маріуполя і яких затримали на адмінмежі під час так званих фільтраційних заходів, розповіла Ташева.
Як повідомила голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, громадян України утримують у Сімферопольському СІЗО без кримінальних справ і без жодних формальних обґрунтувань.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.