У Херсонській області досі залишаються підтопленими 28 населених пунктів

Дата: 17 Червня 2023
A+ A- Підписатися
Станом на ранок 17 червня у Херсонській області, внаслідок підриву армією РФ Каховської ГЕС, залишаються підтопленими 28 населених пунктів, з них 17 на тимчасово захопленій території. Крім того, на Миколаївщині досі підтоплені 35 будівель.
 
Про це повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій.
 
Наслідки підтоплення Херсонщини через підрив Каховської ГЕС. Фото: ДСНС

“Станом на 08:00 17 червня на р. Дніпро у створі поста “Херсон” спостерігається поступове зниження рівня води та знаходиться на рівні 1,09 м”, – йдеться у повідомленні.

За даними ДСНС підтопленими залишаються 11 населених пунктів (1 тисяча 509 будинків) на правому березі Дніпра та 17 населених пунктів на тимчасово окупованій території.

Всього у Херсонській області евакуювали 2 тисячі 782 особи. Також вдалося врятувати 716 людей, у тому числі 30 дітей та 40 маломобільних осіб.

Крім того, рятувальники доставили 49 тонн води, з них 36 тонн питної, та 4 тисячі 495 кілограмів харчових продуктів та продуктів першої необхідності.

Наслідки підтоплення Миколаївщини через підрив Каховської ГЕС

Разом з тим, за даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, на Миколаївщині підтопленими залишаються 35 будівель, а також городи, колодязі, підвали на територіях приватних домогосподарств у Баштанському районі.

“Для ліквідації наслідків у м. Снігурівка працює оперативний штаб. Створено три робочі ділянки: у селах Афанасіївка, Нововасилівка та Павлівка… Загалом вже відкачано 1780 куб. м з 109 домоволодінь”, – додають у ДСНС.

З початку проведення робіт з села Афанасіївка рятувальники евакуювали 154 людини, з яких 7 дітей та з села Нововасилівка ще 8 осіб.

Нагадаємо, через підрив Каховської ГЕС армією РФ близько 700 тисяч людей втратили належний доступ до питної води як на окупованих територіях, так і на підконтрольних Україні.

Раніше ZMINA повідомляла, що станом на 15 червня на Херсонщині площа підтоплення, спричиненого підривом російськими військовими Каховської ГЕС, зменшилася, втім, досі під водою лишалися 1923 будинки. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter