У Херсоні війська РФ обстріляли залізницю: одна людина загинула, шестеро – поранені
3 травня, близько 14:50, російські окупанти вдарили по залізниці в Херсоні, поціливши в пасажирський вагон на станції. Внаслідок цього, за попередніми даними, одна людина загинула, ще шестеро дістали поранення.
Про це повідомили в Укрзалізниці та Міністерстві охорони здоровʼя України.
На момент обстрілу посадка на потяг ще не розпочалася, тому пасажири перебували в укритті. Після обстрілу потяг зі 116 пасажирами на борту вирушив до Львова з Херсона із затримуванням 14 хвилин.
“Вагони з пошкодженнями внаслідок обстрілу будуть оперативно замінені по станції Миколаїв. Просимо зберігати спокій та слідкувати за оголошеннями, залізниця всіх довезе до безпеки”, – написали в транспортному підприємстві.
У МОЗ також повідомили, що, за попередніми даними, одна людина загинула та ще шестеро травмувалися. Серед поранених – провідник. Медики надають необхідну допомогу потерпілим та госпіталізують їх до лікарень.
Для допомоги потерпілим наразі залучені сім бригад екстреної медичної допомоги.
Нагадаємо, що 3 травня вранці війська РФ обстріляли Токарівку, там загинув 47-річний чоловік. В обласному центрі окупанти поцілили по гіпермаркету. Станом на 12:30 було відомо про трьох загиблих та пʼятьох поранених.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.