У Харкові збудували першу підземну школу: на черзі ще три

Дата: 03 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

У Харкові завершили будівництво першої підземної школи. 

Про це розповів мер Ігор Терехов

Фото: Ігор Терехов

Міська влада вперше торік восени озвучила плани збудувати навчальний заклад під землею, щоб убезпечити дітей від російських обстрілів під час занять. Водночас дитячі садочки під землею будувати не планують, адже це протизаконно. 

За словами Терехова, перша підземна школа з’явилася в Індустріальному районі, а на її будівництво витратили понад 58 мільйонів гривень. Спершу техніку для закладу візьмуть зі шкіл, які через війну не працюють, але надалі комп’ютери, інтерактивні дошки та інше нададуть міжнародні партнери. 

Школа має 20 класних кімнат та розрахована на 900 учнів, які вчитимуться у дві зміни. З цього навчального року в закладі за парти сядуть шість сотень школярів. 

Фото: Ігор Терехов
Фото: Ігор Терехов

За планами міської влади, збудувати мають ще як мінімум три підземні школи в Новобаварському, Холодногірському та Шевченківському районах, а в майбутньому такі заклади побудують у всіх районах міста. Побудову підземної школи обговорюють і посадовці обласного рівня. 

Харків від початку повномасштабного російського вторгнення постійно перебуває під ворожим вогнем, тож на його відновлення після закінчення бойових дій треба витратити щонайменше 10 мільярдів доларів. 

До пів тисячі будинків, зруйнованих росіянами, не підлягають реконструкції, а одним з найпошкодженіших районів є Північна Салтівка, де до 2022 року мешкали 300 тисяч людей. Докази обстрілів цього району касетними бомбами Україна передає до Гааги. 

Нагадаємо, що війна в Україні, як вважають у ЮНІСЕФ, штовхає ціле покоління дітей “до краю прірви”. Понад чверть українських дітей, які стали свідками або учасниками подій війни, розлучились із рідними. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter