У Харкові з-під завалів дістали тіла 112 загиблих, 59 людей вдалося врятувати

Дата: 20 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Рятувальники ДСНС завершили в Харкові роботу на 40 об’єктах у місті, з-під завалів дістали тіла 112 загиблих. Водночас 59 людей врятували. 

Про це на брифінгу в Укрінформі повідомив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук.

Володимир Демчук

“Наразі по Харкову рятувальники завершили роботу вже на 40 об’єктах, було врятовано 59 осіб. На жаль, там під час розбору завалів вилучено 112 тіл загиблих наших громадян”, – зазначив Демчук.

Він додав, що рятувальники також розбирають завали багатоповерхових житлових будинків у населених пунктах Київської, Сумської і Чернігівської областей. 

Так, рятувальники завершили роботи на семи об’єктах у Бородянці Київської області та деблокували тіла 41 загиблого.

“Активно проводяться роботи з розбирання зруйнованих багатоповерхових будинків у Гостомелі, де українським рятувальникам допомагають 11 іноземних колег”, – сказав Демчук. 

За його словами, у Сумській області, зокрема в приватному житловому секторі, проводять розбір зруйнованих будівель, зачищають вулиці, готують проходи для того, щоб звільнити вулиці від захаращень. 

Нагадаємо, що від початку повномасштабного російського вторгнення на території України знешкодили вже 70 090 вибухонебезпечних предметів.

Коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті  на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter