У Харкові встановили меморіальну дошку загиблій від російської ракети мисткині Вероніці Кожушко

Дата: 04 Вересня 2025
A+ A- Підписатися
“З 18 років, які були відпущені моїй донці, десять років вона провела в цій школі. Тому для мене це дуже важливо, щоб тут пам’ятали про неї. Їй дуже подобалася ця школа. Вона дуже маленька, дуже гарна. І керівництво школи вирішило зробити у бібліотеці школи окремий простір з картинами та портретами Ніки”, – сказав Ігор Кожушко, батько Ніки.

Чоловік додав, що ця меморіальна табличка, як і виставки робіт Вероніки, які були упродовж року, а також премія “Генерація Ніки” допомагають зберегти пам’ять про художницю.

Вероніка Кожушко – художниця та поетка. Вона навчалася у Харківському національному університеті радіоелектроніки та була волонтеркою у Літературному музеї, брала активну участь у творчому житті Харкова.

18-річна мисткиня популяризувала українську культуру: розписувала шопери портретами українських письменників, малювала ілюстрації до рядків із віршів Сергія Жадана та Михайля Семенка.

У 2022 році один із її малюнків увійшов до збірки ілюстрацій для альбому Браяна Мея, гітариста Queen.

Нагадаємо, 30 серпня 2024 року російська армія завдала ракетного удару по багатоповерхівці в Харкові. Внаслідок цього загинули шестеро людей, десятки дістали поранення. Однією з жертв стала юна харківська художниця, авторка та волонтерка Вероніка Кожушко, яка активно долучалася до студентських і творчих ініціатив у місті. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter