У Харкові назвуть школу на честь підлітка, який загинув у 2015-му під час Маршу єдності

Дата: 27 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Школу №11 в Харкові перейменують на честь Данила Дідіка, хлопця з проукраїнською позицією, який загинув внаслідок теракту у 2015 році.

Про це повідомив депутат Харківської міської ради Ігор Черняк.

Фото: фейсбук Андрія Дідіка

“Ігор Терехов дав доручення Олександру Новаку і Ользі Деменко підготувати проєкт рішення про перейменування харківської школи №11 на честь Дані Дідіка. Сподіваюсь, що рішення буде підготовлено і прийнято вже на наступній сесії міськради! Це важливо. І для нашої пам‘яті! І для нашого майбутнього”, – йдеться у повідомленні.

Так, 22 лютого 2015 у річницю перемоги Революції гідності у Харкові проходила хода на підтримку єдності України, в якій брав участь Данило. Хода почалася біля Палацу спорту, активісти вишикувалися в колону та рушили в напрямку майдану Свободи, однак встигли пройти лише 100 метрів, коли на узбіччі проспекту Маршала Жукова здетонувала завчасно закладена міна.

Дідік йшов попереду колони, тому перебував поблизу епіцентру вибуху й отримав тяжку черепно-мозкову травму. Травма призвела до коми.

Наступного дня, 23 лютого 2015 року, не приходячи до тями, хлопець помер. Тоді від вибуху міни загинули ще троє учасників ходи: 18-річний Микола Мельничук, 37-річний Вадим Рибальченко та 52-річний Ігор Толмачов.

Відомо також, що організаторами теракту були Сергій Башликов, Віктор Тетюцький, Володимир Дворніков. Пізніше їх ув’язнили, а згодом звільнили за процедурою обміну полоненими.

Фото обкладинки: фейсбук Андрія Дідіка

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter