У Грузії співачку Ніно Катамадзе звинуватили в порушенні правил проведення протестів
10 лютого, у понеділок, у Грузії відбулося судове засідання в справі співачки Ніно Катамадзе, яку звинуватили в порушенні правил проведення протестних акцій.
Про це повідомляє грузинська служба “Радіо Свобода” та “Грузия онлайн”.

26 січня під будівлею Кутаїського апеляційного суду відбулась акція протесту проти відмови судді Малхаза Окропірашвілі розглянути апеляцію в справі журналістки Мзії Амаглобелі. Поліція склала адміністративні протоколи на дев’ятьох учасників акції. Окрім Катамадзе, до переліку оштрафованих потрапили кілька журналістів, громадських активістів та опозиційний депутат міської ради Ланчхуті. Зокрема, серед них:
- головний редактор “Мтіс амбебі” Гела Мтівлішвілі;
- лауреат Національної премії вчителя, педагог Ладо Апхазава;
- журналісти Хвіча Вашакмадзе та Ека Кухалашвілі;
- психологи Кетеван Пілаурі та Майя Цірамуа;
- громадська активістка Ірина Зарандія;
- опозиційний депутат міської ради Ланчхуті Гіві Цинцадзе.
Під час судового засідання Ніно Катамадзе виконала гімн Грузії. За підсумками розгляду всіх справ суд ухвалив рішення оштрафувати кожного з дев’яти обвинувачених на 5 тисяч ларі (приблизно 74 тисячі гривень).
У жовтні минулого року виконавиця разом зі своїм колективом Insight також брала участь у багатотисячному мітингу “Грузія обирає Євросоюз”, що відбувся в Тбілісі. Тоді до протесту долучилися й інші співаки та музичні гурти.
Нагадаємо, медійницю Мзію Амаглобелі заарештували в Батумі 12 січня за те, що дала ляпаса очільникові поліції Батумі Іраклі Дгебуадзе після того, як він ображав її під час акції протесту.
Журналістці висунули обвинувачення в нападі на співробітника поліції за статтею, яка передбачає від чотирьох до семи років за ґратами. Попереднє слухання в справі призначено на 4 березня, нині медійниця перебуває під вартою.
Зазначається, що на знак солідарності з Амаглобелі голодують ще кілька арештованих учасників протестів, яким також загрожують тюремні терміни за “напад на поліціянта”.
З вимогою звільнити негайно Мзію та інших політичних ув’язнених виступають місцеві та міжнародні організації й десятки тисяч протестувальників на вулицях.
Детальніше про те, що нині відбувається в країні, читайте в матеріалі кореспондента ZMINA з місця подій.