У Грузії опозиція висунула свої вимоги до влади

Дата: 06 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

У Грузії чотири опозиційні партії, що пройшли до парламенту, але відмовились визнати результати виборів, висунули свої вимоги до влади.

Про це пише “Ехо Кавказу”.

Протести в Грузії. Джерело: REUTERS

Звернення представники опозиції скерували засновнику та голові правлячої партії “Грузинська мрія” Бідзіні Іванішвілі. Зокрема, вони вимагають:

  • негайно звільнити всіх політв’язнів, затриманих під час акцій протесту, і закрити справи проти них;
  • призначити нові парламентські вибори, що будуть проведені новим, незалежним виборним органом, та забезпечити політичну нейтральність правоохоронних органів.

Нагадаємо, що 25 листопада у столиці Грузії Тбілісі протестувальники зібралися під будівлею парламенту, де почалося перше засідання, що проходило без представників опозиції, які не визнали результатів парламентських виборів. 

Згідно з грузинським законодавством, перше засідання новообраного парламенту мають провести не пізніше ніж 10-го дня з дня офіційного оголошення результатів виборів. Призначити його мала б президентка країни, втім, вона результатів не визнала, як і представники опозиції.

Попри це, 28 листопада 2024 року грузинська влада ухвалила рішення не розпочинати переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. До цього ж часу країна відмовляється від отримання будь-яких бюджетних грантів з боку ЄС.

Незгодні з таким рішенням громадяни країни вийшли на протест біля парламенту у столиці Грузії Тбілісі. Однак ввечері 29 листопада силовики розігнали протестувальників. МВС Грузії заявило про затримання 107 осіб.

Згодом Міністерство закордонних справ та Міністерство оборони країни почали бойкотувати рішення уряду заморозити вступ країни до Євросоюзу до 2028 року.

На ранок 1 грудня було відомо, що антиурядова акція, попри неодноразові спроби грузинських силовиків розігнати її учасників, у столиці Грузії тривала. Загалом за перші дві ночі протестів поліція затримала близько 150 людей.

Згодом Висока представниця Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас засудила рішення правлячої партії “Грузинська мрія” призупинити процес євроінтеграції та насильство проти протестувальників, а також заявила, що такі дії матимуть “прямі наслідки” з боку ЄС.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що Україна ввела обмеження щодо грузинського уряду, причетного до згортання демократичних ініціатив та розгону протестувальників. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter