У Гаазі відкрився трибунал у справах убитих журналістів – “Репортери без кордонів”

Дата: 02 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

У Міжнародний день протидії безкарності за злочини проти журналістів, який відзначається 2 листопада, у Гаазі розпочав роботу Народний трибунал щодо вбивств представників медіа, очолюваний Free Press Unlimited (FPU), Комітетом захисту журналістів (CPJ) та організацією “Репортери без кордонів” (RSF).

Про це повідомляється на сайті RSF.

Джерело: APA – Austria Presse Agentu

Рівень насильства проти журналістів зростає: з 1992 року у світі вбили понад 1,4 тис. журналістів, у восьми з десяти випадків вбивці не були покарані. Народний трибунал заснований трьома провідними міжнародними правозахисними групами, щоб притягнути уряди, які не змогли забезпечити ефективне розслідування злочинів проти медійників, до відповідальності, уточнюється в повідомленні.

Робота трибуналу розрахована на шість місяців, з 2 листопада 2021 року до 3 травня 2022-го, коли відзначається Всесвітній день свободи преси. Протягом цього часу відбудеться п’ять засідань. На перше запрошені тринадцять свідків, які даватимуть свідчення про моделі насильства, причини безкарності та відповідальності держав.

Головний прокурор, відомий міжнародний юрист з прав людини Альмудена Бернабеу офіційно передасть обвинувальний акт до колегії суддів. Документ містить звинувачення проти урядів Шрі-Ланки, Мексики та Сирії за неспроможність забезпечити правосуддя за вбивства журналістів Ласанти Вікрематунге, Мігеля Анхеля Лопеса Веласко та Набіля Аль-Шарбаджі.

Під час трибуналу сотні учасників з усього світу почують свідчення лідерів боротьби за свободу преси, включно з лауреатом Нобелівської премії миру та відомою журналісткою Марією Ресса, про погрози, з якими вони стикаються у своїй роботі. Серед інших свідків – журналіст і син вбитої мальтійської журналістки Метью Каруани Галіції – Метью Каруана Галіція, колега вбитого словацького журналіста Яна Куцяка, журналістка-розслідувачка Павла Голцова та наречена вбитого саудівського журналіста Джамаля ХашоггіХатідже Ченгіз.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що з вересня 2011-го по 31 серпня 2021 року у світі загинули 278 журналістів, які розслідували корупцію, організовану злочинність, діяльність екстремістських груп тощо; за смерть 226 з них ніхто не відповів.

Найгіршою країною з погляду безкарності за вбивства журналістів вже сьомий рік залишається Сомалі. Далі йдуть Сирія, Ірак та Південний Судан.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: