У Франції відбулася акція для привернення уваги до проблеми феміциду в країні

Дата: 09 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Французька феміністська група Nous Toutes влаштувала акцію в Парижі, аби вшанувати памʼять 900 жінок, вбитих у країні з моменту приходу до влади Емманюеля Макрона.

Про це пише Euronews.

Фото: Michel Euler / Associated Press

Учасниці акції біля Ейфелевої вежі запалили свічки, а також розгорнули банер з іменами 20 жінок у віці від 16 до 75 років, які загинули внаслідок феміциду з початку цього року.

Nous Toutes кажуть, що такі цифри свідчать про “відсутність реальної політичної волі” французького уряду боротися з гендерним насильством. Вони засудили Макрона за нездатність захистити жінок і дівчат від насильства.

“З моменту вступу на посаду президента Емманюеля Макрона ми зафіксували понад 900 вбивств жінок. Понад 1000 дітей залишилися сиротами”, – заявила група.

Nous Toutes зазначають, що їхній підрахунок убивств жінок допомагає підвищити обізнаність громадськості про серйозність проблеми й чинити тиск на уряд Макрона, щоб він ужив заходів.

Макрон став президентом Франції в травні 2017 року. Тоді він наголошував, що досягнення рівності між чоловіками й жінками буде його пріоритетом.

У 2020 році Макрон призначив на посаду міністра внутрішніх справ Жеральда Дарманіна, якого тоді звинувачували в зґвалтуванні. Також президент Франції став на захист актора Жерара Депардьє, якому закидають домагання та насильство.

Крім того, Макрон заблокував включення зґвалтування як загальноєвропейського злочину в нові закони ЄС, спрямовані на боротьбу з насильством щодо жінок.

Нагадаємо, що проблема феміциду поширена не тільки у Франції. Так, у 2023 році в Аргентині задокументували 322 випадки феміциду – вбивств жінок та дівчат через їхню статеву належність. Це на 33% більше, ніж було 2022 року (тоді вбили 242 жінки).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter