У Франції пропонують створити тривожні кнопки в школах на випадок терактів

Дата: 06 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Прем’єрка Франції Елізабет Борн пропонує сполучити школи та поліцію системою швидкого оповіщення, щоб уможливити попередження і забезпечити швидке реагування на надзвичайні ситуації.

Про це повідомляє BNN Bloomberg.

Фото: Getty Images

Так, Борн запропонувала зробити в більшості шкіл у країні тривожні кнопки, які вже існують у деяких навчальних закладах окремих міст, зокрема Ніцці, де їх встановили після теракту 2016 року.

Така система сповіщення дозволила б школам миттєво повідомити в поліцію про небезпеку, а звідти повідомлення одразу отримуватиме моніторинговий центр, де контролюють усі камери спостереження.

Також в уряді обговорюють систему блокування дверей на випадок терактів, яка активуватиметься після натискання в закладі тривожної кнопки.

У профспілках освітян ідею підтримують, проте значною проблемою є висока вартість встановлення та обслуговування таких систем безпеки. 

Нагадаємо, що наприкінці жовтня у Франції 20-річний виходець з Чечні з ножем напав на школу в місті Аррас. Він убив учителя та поранив ще двох людей, вигукуючи водночас фразу “Аллаху акбар”. Національна антитерористична прокуратура почала розслідування. 

Ймовірно, нападник був колишнім учнем цієї школи. Його затримала поліція. За словами правоохоронців, хлопець, на імʼя Мохамед Могоучков, раніше перебував на обліку нацбезпеки. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter