У Франції можуть обмежити доступ до соцмереж користувачам, яким не виповнилося 15 років

Дата: 02 Липня 2023
A+ A- Підписатися
Влада Франції планує зобов’язати соціальні мережі перевіряти вік користувачів і вимагати дозвіл батьків у тих, кому ще не виповнилося 15 років. Перед ухваленням Європейська комісія має перевірити чи таке рішення не суперечить законодавству ЄС.
 
Про це пише France 24.
 
Фото: Matt Cardy/Getty Images

Сенат схвалив такий законопроєкт 29 червня, але конкретну дату, з якої соцмережі повинні будуть почати перевірку віку ще не визначили. 

Якщо Єврокомісія схвалить документ, то сайтам дадуть рік, щоб запровадити відповідну перевірку при реєстрації, і ще два роки, щоб перевірити вже існуючих користувачів.

На компанії, які порушать закон, накладатимуть штрафи у сумі до 1% від їхнього світового доходу.

Закон також дозволить батькам, які мають дітей віком до 15 років, вимагати призупинення їхніх облікових записів, а також вимагати від сайтів пропонувати інструменти для обмеження часу, який діти проводять на платформі.

Зазначається, що ці законодавчі зусилля є частиною низки інших кроків уряду, спрямованих на скорочення часу перебування дітей перед екраном і захисту їх від кіберзалякування та інших злочинів.

Зокрема, у березні парламент запровадив заходи проти надмірного перебування дітей перед екранами. А найближчим часом міністр-делегат цифровізації та телекомунікацій Франції Жан-Ноель Барро презентуватиме законопроєкт, який передбачає вимогу для порносайтів перевіряти повноліття своїх користувачів.

Французькі законодавці занепокоєні, що діти в інтернеті можуть зіткнутися з порнографією, кіберпереслідуванням, нав’язуванням недосяжних стандартів краси та залежністю від соцмереж.

У Франції сайти теоретично мають бути недоступні для дітей віком до 13 років. Однак за даними Національної комісії з технологій і свобод Франції (CNIL), деякі діти реєструються вже з восьми років, а понад половину підлітків віком 10–14 років користуються такими соціальними мережами, як Snapchat та Instagram.

Нагадаємо, на початку квітня британська служба захисту даних оштрафувала TikTok на 12,7 мільйона фунтів стерлінгів (15,88 мільйона доларів) за численні порушення щодо використання персональних даних дітей віком до 13 років без згоди їхніх батьків.

Раніше ZMINA повідомляла, що в американському штаті Юта дітям та підліткам заборонять вночі використовувати соціальні мережі. Відповідний закон підписав губернатор штату, він має набути чинності в березні 2024 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter