У фільтраційному таборі під Маріуполем через відмову російських військових викликати швидку помер чоловік

Дата: 05 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Російські військові утримують у фільтраційних таборах на окупованій Донеччині десятки тисяч людей, переважно чоловіків. У них забрали документи, не дозволяють покидати територію та не надають медичної допомоги. Зокрема, через це у так званому фільтраційному таборі в селі Козацьке загинув чоловік – російські військові відмовили йому в такій допомозі. 

Про це повідомив радник міського голову Маріуполя Петро Андрющенко

Один з таборів у селі Безіменне, де тримають насильно вивезених мешканців Маріуполя. Фото: Maxar

Російські військові відвезли до фільтраційних таборів, що поблизу Маріуполя по лінії Мангуш – Нікольське – Ялта, десятки тисяч людей, переважно чоловіків. Близько двох тисяч осіб тримають у школі села Безіменне та клубу села Козацьке Новоазовського району Донеччини. Туди відправили всіх чоловіків з районів Гугліно, Мирний та Волонтерівка. 

“Четвертий тиждень чоловіків насильно утримують, не дозволяючи покидати територію школи без конвою російських військових. Умови утримання жахливі – люди вимушені спати на підлозі в коридорах. Медична допомога не надається. Серед людей у школі в Безіменному зафіксовано перший випадок туберкульозу, в результаті чого спортивну залу школи перетворено на ізолятор, де зачинено без медичного догляду велику кількість людей… Триразове харчування справжньою баландою, в місті утримання в якості точки гігієни одна раковина з холодною водою на тисячі людей. Гігієна як така відсутня, що посилює захворюваність серед утримуваних”, – описує умови Андрющенко. 

У в’язнів таборів відібрали документи й натомість видали папір про проходження фільтрації, але й він не дає їм права покинути територію: 

“Були окремі спроби, але чоловіків було затримано і побито. Остання невдала спроба за іронією долі була прорватися до евакуаційних автобусів ООН та Червоного Хреста, які утримані бачили з вікон”.

Андрющенко опублікував три відео, на яких, за його словами, зафільмовано умови тримання в школі в Безіменному. Автор ролика ходить приміщенням та показує людей, які сплять на підлозі, зокрема в спортивному залі, та на облаштованих зі стільців ліжках прямо в кабінетах і на підвіконнях.

Місця для сну, облаштовані в’язнями табору, на підвіконнях та в кабінетах школи. Скриншот відео
Скриншот відео

Андрющенко каже, що російські військові погрожують чоловікам розстрілами та посиленням тортур, використовують для примусових робіт, а 2 травня повідомили про плани провести їх парадом на 9 травня в Маріуполі як “полонених”, “для чого їх переодягнуть у форму українських солдатів”.

Окремо радник мера Маріуполя наголосив на ситуації в районах, звідки вивезли до фільтраційних таборів усіх чоловіків. Це, за його словами, спровокувало ще більші мародерства з боку російських військових та страх у жінок виходити на вулицю, боячись бути зґвалтованими. 

“Це найжахливіша історія, про яку варто розповідати всьому світу… Без перебільшень це нова сторінка воєнного злочину Росії, що відбувається прямо зараз”, – зазначив Андрющенко. 

Нагадаємо, що через нестерпні умови життя, антисанітарію та підвищення температури повітря влітку тисячам маріупольців, які залишилися в місті, загрожують потужні та смертоносні епідемії холери, дизентерії та кишкової палички. Міська влада називає умови життя в Маріуполі середньовічними. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter