У “Феофанії” почали навчати фахівців для центрів медицини болю: що це за заклади?

Дата: 06 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

У клінічній лікарні “Феофанія” почали навчання медичні фахівці, які працюватимуть у центрах медицини болю, що мають з’явитися в різних містах України. 

Про це розповіли в МОЗ. 

Лікарня “Феофанія”, в якій проходять навчання лікарі. Фото: фейсбук-сторінка закладу

Лікарню обрали центром навчання, бо вона має значний досвід у наданні допомоги пацієнтам з різними видами болю та є одним із провідних закладів у цій сфері.

Першими на навчання приїхали медики з Вінницької обласної лікарні, яка теж є одним з лідерів у менеджменті болю.  

Щодо центрів медицини болю, в яких працюватимуть слухачі курсу, то, за задумом посадовців, у них відкриють кабінети діагностики та інвазивного лікування, а паралельно навчатимуть медиків для інших подібних установ. 

МОЗ для того, щоб відкрити центри, вивчало досвід США. Так, у програмі менеджменту болю запланували три етапи: догоспітальний, госпітальне лікування та реабілітація. Усе це має допомогти пацієнтам подолати хронічні болі. Зростання кількості людей, які живуть із хронічним больовим синдромом через наслідки війни, називають одним з головних викликів для медичної системи України. 

“Хронічний біль – поширена проблема як серед військових, так і серед цивільних. Своєчасне та ефективне лікування гострого болю знижує ризик його переходу в хронічний стан, сприяє швидшій реабілітації, зменшує ризики психічних порушень та залежності від опіатів, покращуючи загальне самопочуття пацієнтів”, – розповідає заступник міністра охорони здоров’я Олександр Порхун

Хронічний біль переважно виникає в пацієнтів після мінно-вибухових травм, ампутацій, а також у разі нейропатичних пошкоджень.

Нагадаємо, що цьогоріч спроможність реабілітаційної системи України сягнула майже 10 тисяч сесій на день. 

Фотографія обкладинки: thepainsmith.com

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter