У Дніпрі влада почала позначати будинки з хворими на коронавірус людьми

Дата: 29 Квітня 2020
A+ A- Підписатися

У Дніпрі на будинках, де живуть люди із підозрою на коронавірус, міська влада розвісила оголошення з попередженнями про заражених. 

Про це повідомляє Укрінформ. 

У приблизно 150 будинках, на яких з’явились оголошення, за інформацією міськради, виконується посилена обробка дезінфекційними засобами не лише перших поверхів, а й усіх сходових клітей. Знезараження проводять через день, а мешканцям також нібито безкоштовно видають антисептики для рук. У міськраді також оприлюднили інтерактивну мапу, де позначили райони з виявленими випадки інфекції, однак наразі ця мапа не працює з невідомих причин. 

Поява оголошень на під’їздах будинків є порушенням прав людини, вважає юристка Правозахисної групи «Січ» Віталія Серебрянська. У коментарі “Радіо Свобода” вона наголосила, що, якщо інфекція справді несе суспільну загрозу, то обробка окремих персональних даних може здійснюватися без згоди людини для запобігання поширенню хвороби, але доступ до даних має надаватись лише обмеженому колу осіб.

«Цими даними можуть користуватись медико-епідеміологічні служби та органи виконавчої влади, наприклад, щоб зробити додаткову дезінфекцію в під’їзді, але в жодному разі не можна поширювати ці дані для загалу. У під’їздах люди часто одне одного знають і людину вирахувати нескладно. Ми радимо людям, якщо вони відчувають дискримінацію через оприлюднення даних, звертатися до регіонального уповноваженого з прав людини або поліції», – сказала вона.

Водночас дніпровський юрист Андрій Верба вважає, що мова про оприлюднення персональних даних не йде: в листівках немає прізвища, імені та по-батькові людини, її дати народження тощо.

Нагадаємо, що ухвалений Верховною Радою 13 квітня закон, який дозволяє оброблення персональних даних без згоди особи, що захворіла на COVID-19, не виводить персональної інформації про хворих на коронавірус з-під захисту закону і не дозволяє, наприклад, журналістам поширювати цю інформацію в ЗМІ. Роз’яснення щодо цього з’явилось на сайті Інституту масової інформації після того, як низка українських інформаційних ресурсів поширила новину про те, що один зі співробітників медіахолдингу “1+1 медіа”, який працює в управлінні спортивних проєктів, має підтверджений діагноз коронавірусу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: