У Дніпрі напали на керівника профспілки автоперевізників
Двоє невідомих побили керівника Профспілки автомобілістів та автоперевізників Дніпра Михайла Тонконогого. Інцидент стався вранці 8 вересня.
Як повідомив виданню ZMINA сам потерпілий, він ішов на зустріч із представниками підприємства “Дніпробас” та місцевої влади, але ті запізнювалися. Двоє нападників мали на собі медичні маски, а один з них – жилетку із символікою профспілки, яку представляє Тонконогий.
https://www.facebook.com/mtonkonogyi/posts/4220033338067419?__xts__[0]=68.ARDDe1nBVBkEIeWH8PODJkfh94vt4vMVpd_TwphO-LTt0knyZN8Ez3NQM6tsQ81hvoryIhWJ5Nsf6rwjV7Z0PKGS3DOPJSL6z0vZL6nRHtGwHDNB2iTlWwei1XePyMj92a6Qolv1pMefNZskTeuBlsr9-lEX6wa3tGDafbL_UW6irZVVYI9IVC17aT9LdIZey-CumdZgFHu1aqmDYoAdQLgWw4CGjQOFvwnF2NQJ76vvS1RmKiTodakGSjhcsGR5Q71dEHAv1YdRnWytkhJbuQd2NntZ1p3L6kwE&__tn__=-R
“Найімовірніше, цю жилетку вони десь поцупили або надрукували собі самі. Ця жилетка була скинута нападниками в найближчий смітник, її вилучили працівники слідчо-оперативної групи поліції і, ймовірно, долучать до матеріалів провадження”, – розповів Тонконогий.
За словами активіста, він написав заяву про напад до поліції. Лікарі зафіксували в нього перелом носа, струс мозку, синці та забої. Окрім того, Тонконогий каже про погрози, які він отримував від “Дніпробасу” раніше й одразу після інциденту. Він згадує про це й у фейсбук-трансляції, яку почав вести після нападу, поки чекав поліцію. Але сам діалог на відео, яке зараз є в мережі, не зафіксований.
Видання ZMINA звернулося до обласного управління Нацполіції з питанням, чи було почато провадження, і очікує на відповідь.
Водночас деякі медіа написали про конфлікт усередині профспілки нібито через членські внески. Михайло Тонконогий це заперечує.
“Профспілка працює в штатному режимі. На сьогодні облікована кількість членів профспілки на всіх підприємствах становить приблизно 1400, і ніхто не вимагав ні жодного повернення внесків, ні звіту, бо вони знають, що я відкрито звітую кожного року”, – зазначив він.
У першій половині 2020 року Центр прав людини ZMINA зафіксував 48 випадків нападів і тиску на громадських активістів на підконтрольній уряду України території. Із них 11 випадків стосувалися фізичної агресії щодо активістів, вісім – знищення чи пошкодження їхнього майна, сім – залякування і погроз.