У деокупованому Херсоні знайшли списки з прізвищами та позивними поліцейських-колаборантів

Дата: 19 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

У звільненому Херсоні українські правоохоронці знайшли списки з прізвищами та позивними поліцейських-колаборантів, а також документацію російських окупантів із доказами протиправної діяльності.

Про це йдеться в повідомленні Державного бюро розслідувань.

Серед знайдених документів — повні списки з адресами, телефонами, званнями, позивними колаборантів-поліціантів, а також “Журнал принятия (сдачи) поста и проверки несения службы по охране здания Управления уголовного розыска ГУ МВД Херсонской области”.

Згідно з найденими списками, колаборанти обирали собі такі позивні: Дукалис, Кобра, Джокер, Кілер, Купець, Мать, Вано. Останній — ексспівробітник ГУНП в Херсонській області, якому вже заочно повідомлено про підозру у державній зраді. Відомо, що він особисто, спільно з представниками окупаційної влади та військовими РФ, брав участь в обшуках у співробітників поліції та вилученні наявної у них вогнепальної зброї та боєприпасів.

За прагнення до служби чоловік отримав у окупантів звання майора та посаду заступника начальника відділу управління, а також був відзначений грамотою “за високі результати роботи”, присвяченою до 104-ої річниці створення карного розшуку Росії.

У ДБР повідомили, що готують заочне повідомлення про підозру у державній зраді всім фігурантам. Санкції статі передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацію майна.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що у звільненому Херсоні правоохоронці знайшли засекречені документи ФСБ, в яких містилась інформація про їхніх агентів-колаборантів.

Серед вилученого  власноруч написані “зобов’язання” агентів про конфіденційне співробітництво з ФСБ, справи агентурного вивчення, повідомлення агентів про результати виконання ворожих завдань та “протоколи обшуків” у помешканнях херсонців.

Представники спецслужби РФ покинули таємні документи на території місцевого гаражного кооперативу.

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Такими злочинами вважають:

  • невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • мародерство;
  • примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо ви стали потерпілим або свідком тортур, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу oh@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами. 

Отримана інформація буде використана для звернень у національні та міжнародні слідчі органи, зокрема, в Комітет ООН проти тортур, Незалежну міжнародну комісію ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародний кримінальний суд, Європейський суд з прав людини тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter