У Чилі засудили порушення прав людини, до яких вдається РФ під час нападу на Україну
Комітет із закордонних справі Палати депутатів Чилі публічно засудив чисельні факти порушення прав людини, до яких вдається Росія під час повномасштабного вторгнення в Україну.
Про це повідомили у Палаті депутатів Чилі.

Чилійські депутати засудили затримання, примусове переміщення та смерть українських дітей через дії російських військових. Усе це, на думку авторів рішення, є “серйозними воєнними злочинами та неприпустимим нападом на людську гідність”.
У повідомленні щодо позиції комітету нагадали про кількість вбитих армією РФ дітей, яка сягнула вже понад шість сотень, а також про тисячі примусово вивезених до РФ неповнолітніх.
“Ці дії є грубими порушеннями міжнародного гуманітарного права та Конвенції про права дитини. Цей парламентський орган підтверджує свою відданість захисту прав людини, міжнародної законності та захисту дітей у всіх конфліктах”, – кажуть чилійські депутати.
Комітет звернувся до колег у світі, аби ті продовжували тиснути на Росію, що у підсумку допоможе жертвам війни відчути справедливість, дітям – повернутись додому, а війна проти України закінчилась.
Чилі не вперше висловлює підтримку Україні через російський напад, а також заявляла про участь у гуманітарному розмінуванні. Цьогоріч сенат країни вчергове висловлювався щодо війни та засуджував масштабні руйнівні наслідки для цивільних, а після удару росіян по Сумах 13 квітня засудив його.
Українські посадовці розглядають розвиток партнерства з Чилі та загалом з Латинською Америкою як частину боротьби за справедливість та міжнародну стабільність.
Нагадаємо, що попри розмови про укладання мирної угоди у війні в Україні, які активізувались після обрання президентом США Дональда Трампа, російські військові лише посилили обстріли. Через обстріли за цей час загинули десятки цивільних, а один з ударів по Кривому Рогу став найсмертоноснішим для дітей за понад три роки великої війни.
ZMINA пояснювала, які є ризики в контексті мирних переговорів для українців, що лишаються в російській окупації.