У Чехії для українських біженців продовжать тимчасовий захист до кінця березня 2025 року

Дата: 01 Грудня 2023
A+ A- Підписатися

Нижня палата парламенту Чехії схвалила продовження тимчасового захисту до кінця березня 2025 року для українців, які виїхали з країни, рятуючись від війни.

Про це повідомляє видання Novinky.

Фото: Canva

1 грудня, у пʼятницю, депутати ухвалили поправку до закону Lex Ukraine six. Це означає, що українські біженці можуть продовжити свій тимчасовий захист у Чехії ще на рік, тобто до кінця березня 2025 року. Документ після цього перейде до Сенату, після чого його має підписати президент.

“Основна мета пропозиції – створити механізм продовження захисту до кінця березня 2025 року, що є загальноєвропейським рішенням, на яке ми реагуємо в нашій правовій системі”, – заявив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.

Тимчасовий захист дозволяє українським біженцям отримати доступ до державного медичного страхування, освіти або ринку праці.

Так, спочатку українці повинні будуть зареєструватися онлайн до 15 березня наступного року. Разом з цим вони бронюють дату особистого візиту до Міністерства внутрішніх справ, де вони отримають візову наліпку, яку потім використовуватимуть для підтвердження тимчасового захисту.

Водночас поправкою депутати обмежують час перебування біженців у безоплатному тимчасовому житлі.

За прийняття проєкту проголосували представники коаліції та опозиційного руху ANO. Правий рух SPD не зміг добитися відхилення законопроєкту.

У серпні ZMINA писала, що влада Чехії готує спеціальну програму з надання українцям допомоги з добровільним поверненням додому. Зокрема передбачається, що проєкт покриє частину їхніх витрат та надасть іншу допомогу тим, хто повертатиметься до України.

Нагадаємо, що 13 серпня в чеському місті Пласи на півночі Пльзенського краю стався напад на двох українок – Тетяну та Лілію. Невідомий чоловік накинувся на жінок та почав їх бити, коли дізнався, що вони з України.

Спочатку нападник тричі вдарив Тетяну кулаком в обличчя та почав тягнути за волосся, а після цього накинувся і на Лілію. 

У цей момент Тетяна змогла підбігти до автівки нападника та витягла ключ із замка запалювання, щоб той не зміг поїхати. Коли вона збиралася викликати поліцію, до неї ззаду підійшли двоє інших чоловіків і вдарили в спину, від чого вона впустила ключ на землю. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter