У Бородянці з-під завалів дістали тіла 41 загиблого жителя

Дата: 17 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

У Бородянці на Київщині співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) дістали з-під руїн тіла 41 людини.

Про це 17 квітня повідомила пресслужба ДСНС України.

Джерело: ДСНС України

“16 квітня проводилися роботи з розбору завалів двох зруйнованих обстрілами багатоповерхових житлових будинків. Під час проведення робіт вилучено тіло загиблої особи”, — йдеться в повідомленні.

Всього з 6 квітня з семи зруйнованих багатоповерхових житлових будинків у центрі міста на п’яти роботи завершені повністю. Вилучені тіла 41 загиблої особи, уточнили в ДСНС.

Станом на 15 квітня правоохоронці знайшли тіла понад 900 цивільних, убитих російськими окупантами на території Київської області. Лише в Бучі Київської області станом на 12 квітня  виявили тіла 403 вбитих і закатованих мирних жителів, з них 163 ідентифіковано.

Всього на Київщині тимчасово окупованими були понад 180 населенних пунктів, майже в кожному з них фіксуються воєнні злочини, скоєні російськими військовими.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter