У Бучі вже виявили тіла 403 вбитих і закатованих цивільних, 163 – ідентифіковано

Дата: 12 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Станом на 12 квітня в Бучі Київської області виявили тіла 403 вбитих і закатованих мирних жителів, з них 163 ідентифіковано.

Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук на брифінгу в медіацентрі “Україна”.

Ексгумація тіл біля храму Святого Апостола Андрія, Буча. Фото: Микола Мирний

За його словами, сьогодні розпочали відкриття другого масового поховання, де були де поховані 56 людей. 

Мер додав, що кількість загиблих може зростати, адже залишилася неперевіреною ще низка приватних територій.

“Поліція, військові, спецслужби проходять кожен квартал, кожен будинок, знаходять на приватних територіях поховання, підіймають тіла. Залишилося зачистити ще чотири невеликі мікрорайони. 16 людей вважаються зниклими безвісти, вони довгий період не виходять на зв’язок. Найімовірніше, ми знайдемо їхні тіла між населеними пунктами в лісах, бо жителі сіл Здвижівка, Бабинців, Луб’янки бачили, як вороги забирали з міста та вивозили їх до місць своєї дислокації в лісовій місцевості”, – розповів Федорук.

Він також підтвердив слова Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової про нові факти зґвалтувань 25 жінок різного віку, проте відмовився уточнювати деталі, пославшись на чутливість питання.

За інформацією Федорука, у місті розпочалося відновлення критичної інфраструктури міста.

До 17 квітня в Бучі планують відновити електропостачання, що дасть змогу запустити подання води та каналізацію. Також протягом тижня буде відновлене газопостачання.

Загалом у місті зруйновано 22 висотних будинки (два з яких не підлягають відновленню та будуть демонтовані) та 243 приватних будинки. Обстеження будівель триває.

“Жодного будинку – квартири, будинку – орки не оминули. Пограбували, залишили свої символи, знаки. Люди будуть шоковані їх дикістю”, – додав Федорук.

“Ми готуємо місто до мирного життя та повернення громадян”, – додав мер.

Одночасно він зазначив, що після 17 квітня можна буде розглядати питання повернення евакуйованих. За словами мера, поліція та добровольці контролюють ситуацію в місті.

Найнебезпечнішими мер назвав наразі ліси та лісопосадки й застеріг місцевих, щоб не заходили в ліси.

“Величезні території, де стояла російська артилерія, де були окопані танки та інше озброєння між Бучею, Мироцьким, Немішаєвим, Ворзелем і в районі Блиставиці плюс Здвижівка – Бабинці. І велика кількість мінувань. Заходити заборонено в ліси, лісосмуги, де бували росіяни, категорично заборонено”, – додав Федорук.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter