У Білорусі журналістку Катерину Андрєєву засудили до восьми років позбавлення волі за “держзраду”

Дата: 13 Липня 2022
A+ A- Підписатися

У Білорусі журналістку Катерину Андрєєву засудили до восьми років колонії посиленого режиму за звинуваченням у “державній зраді”.

Про це стало відомо 13 липня під час третього судового засідання, попередні два відбулися 4 та 6 липня, пише Белсат.

Катерина Андреєва в суді, Мінськ, 9 лютого 2021 року. Джерело: STRINGER / AFP / East News

У чому саме полягає “державна зрада”, невідомо, оскільки суд відбувався в закритому режимі, а сама справа журналістки мала гриф “секретно”.

Нагадаємо, що закритий судовий процес над журналісткою Катериною Андрєєвою, яка перебувала в ув’язненні за звинуваченням у держзраді, розпочався в білоруському Гомелі 7 липня 2022 року.

Її затримали разом з оператором Дар’єю Чульцовою в листопаді 2020 року під час прямої трансляції акцій протесту проти фальсифікації результатів президентських виборів у Білорусі.

Андреєва вже відбувала дворічний тюремний термін, який мав закінчитися 5 вересня 2022 року, коли у квітні влада висунула проти неї нові звинувачення. 10 лютого журналістку перевели в гомельський СІЗО. 55 днів рідні не знали, в межах якої справи та в якому статусі її тримають.

7 квітня родині стало відомо, що їй висунули звинувачення за ч. 1 ст. 356 кримінального кодексу Білорусі – “Державна зрада”. У чому полягає “зрада”, невідомо.

Білорусь посідає п’яте місце у світі за кількістю ув’язнених журналістів. Станом на 1 грудня 2021 року, коли CPJ провів свій останній перепис ув’язнених журналістів, за ґратами в цій країні перебувало щонайменше 19 журналістів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter