У березні росіяни розстріляли в підвалі будинку відеоінженера чернігівського каналу Романа Нежиборця

Дата: 21 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Під час тимчасової окупації села Ягідне на Чернігівщині російські військові вбили пострілом у груди відеоінженера місцевого каналу “Дитинець” Романа Нежиборця. 

Історію чоловіка розповіла його дружина Антоніна “Суспільному”. 

У перший день повномасштабної війни чоловік, який активно волонтерив, разом із дружиною та семирічним сином переїхав до села, бо думав, що там буде безпечніше. Однак уже 3 березня росіяни ввійшли до населеного пункту, а через декілька днів прийшли на подвір’я родини. 

“Прийшли з криками “Евакуація”, – пригадує дружина вбитого. 

Роман разом з рідними ховався в погребі, і Антоніна змогла вмовити росіян залишити їх там, адже сховище було надійним. Перед тим як піти, окупанти відібрали у всіх телефони та паролі до них, однак один телефон Роман зміг заховати.

Чоловік зателефонував матері та попросив написати на сторінці у фейсбуці, щоб його видалили з чатів та не дзвонили.

“Він якраз спілкувався з мамою телефоном і все це голосно озвучував: зайди на мою сторінку, напиши цей пост, а я була внизу, в мене дитина на руках заснула. Я чую, що відкриваються двері, і голос російського солдата: “На вихід!” – розповідає жінка. 

Разом з Романом забрали і його вітчима. 

Фото: “Суспільне”

За два дні росіяни повернулися на подвір’я Антоніни. Вони забрали всіх до шкільного підвалу, де вже було понад три сотні людей. Про смерть Романа дружина дізналася 9 березня від жительки Ягідного Людмили Гулій, яку під конвоєм відпустили по речі додому.

На вулиці вона побачила тіло місцевого правоохоронця, а згодом у підвалі одного з будинків, куди вмовила піти конвоїрів, ще двох убитих. Одним з них був Нежиборець.

“Він лежав догори, трохи курточка була на обличчі, другий хлопець був: ззаду руки зав’язані, лежав на лівому боці”, – згадує вона.  

Перепоховати тіло Романа Антоніні вдалося лише у квітні. Цілий місяць жінка не казала про смерть чоловіка сину. 

За фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним убивством, обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження. Справу розслідує СБУ.

Зараз правоохоронці намагаються встановити особи російських військовослужбовців, причетних до вбивства.

Нагадаємо, що Нежиборець став одним із 39 медійників, які стали жертвами агресії росіян, за даними НСЖУ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: