У Австрії ще на рік продовжили стипендії студентам з України

Дата: 17 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Міністерство освіти Австрії продовжує стипендії для українських студентів та науковців, а також загальне звільнення українців від плати за навчання ще на один рік.

Про це повідомив міністр освіти Австрії Мартін Полашек.

Фото: “Укрінформ”

“Міністерство освіти продовжує стипендії імені Ернста Маха для українських студентів та науковців, термін дії яких закінчується наприкінці лютого 2024 року, ще на один рік. Це означає, що близько 1 300 осіб продовжать отримувати 715 євро на місяць для продовження навчання або наукових досліджень. Загальне звільнення від плати за навчання для українців також буде продовжено на літній семестр 2024 року”, – йдеться у повідомленні.

Спеціальна стипендія Ернста Маха для України діє з літнього семестру 2022 року, підтримуючи українських студентів бакалаврату, магістратури, аспірантів та докторантів, а також аспірантів та визнаних науковців, які хочуть продовжити або розпочати навчання чи дослідницьку роботу в австрійському університеті чи вищому навчальному закладі. Вона виплачується на період від одного до девʼяти місяців, який може бути продовжений максимум до 21 місяця.

Раніше дія стипендій мала закінчитися наприкінці лютого 2024 року. Проте тепер, усім, хто отримає стипендію до того часу, її тривалість продовжать на один рік (за умови успішності).

Міністр освіти розповів, що на це держава витратить близько 10 мільйонів євро.

“Таким чином ми продовжуємо надавати всебічну підтримку студентам і дослідникам, які були змушені покинути свою рідну країну, Україну, через війну, або які вже навчалися або проводили дослідження в Австрії до початку війни в лютому 2022 року”, – заявив він.

Продовження стипендіальної програми та безплатного навчання повʼязане з пропозицією Єврокомісії продовжити статус переміщених осіб для українців до початку березня 2025 року.

Близько 2 500 українців наразі навчаються у 22 державних університетах та 14 педагогічних коледжах Австрії. Як громадяни третіх країн, вони мають платити 726,72 євро за семестр, що вдвічі перевищує звичайну вартість навчання. З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну цей обовʼязок скасували.

Нагадаємо, що американський коледж Virginia Tech також започаткував програму для українських науковців, які були вимушені покинути Україну через повномасштабне вторгнення Росії.

Так, коледж ліберальних досліджень та гуманітарних наук Політехнічного інституту й університету штату Вірджинія приєднався до численних вищих навчальних закладів у США та інших країнах, які надають можливість українським науковцям, що стали біженцями, продовжувати свою роботу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter